Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Brangakmeniai ir jų kokybė

Brangakmeniai ir jų kokybė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Spalvotųjų akmenų klasifikacija. Makroskopiškai nustatomos savybės. Paprastais instrumentais nustatomos savybės. Juvelyrinių akmenų diagnostikos metodai. Istoriniai duomenys ir akmenų simbolika. Juvelyrinių akmenų aprašymai. Deimantas. Topazas. Opalas. Cirkonas. Smaragdas. Rubinas. Aleksandritas. Ametistas. Sintetiniai juvelyrinių akmenų diagnostikos metodai. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Temos aktualumas. Mineralai (lot. minera- rūda) - gamtiniai kristaliniai kūnai, susidarę dėl Žemės plutoje vykstančių cheminių ir fizinių procesų ir turintys tam tikrą atominę struktūrą. Jie domina specialistus ir visuomenę daugeliu aspektų. Nemažą jų turi taikomąją reikšmę- iš jų gaminami dekoratyviniai dailės dirbiniai, įvairūs papuošalai, be to jie naudojami technikoje ir kitur. Mineralai ir uolienos įdomu ir pažintiniu požiūriu.
Mineralus sieja bendras pavadinimas- spalvotieji akmenys. Šiame pranešime mes apžvelgsim tik juvelyrinius akmenis, arba dar kitaip vadinamus brangakmeniais. Juvelyrinių akmenų grupė užima labai svarbią vietą juvelyrinių dirbinių gamyboje.
Kad mineralą galėtumėme vadinti juvelyriniu, jis privalo turėti 3 svarbiausius požymius, pagal kuriuos jis turi būti:
gražus;
patvarus;
unikalus (retas).
O tokių mineralų yra kelios dešimtys. Svarbus jų požymis- kietumas, kuris lemia akmens patvarumą. Be to, juvelyriniai akmenys yra inertiški oro, drėgmės ir daugelio cheminių reagentų atžvilgiu, tūkstantmečius gali ištverti gana didelius temperatūrų svyravimus.
Mineralogai teigia, jog juvelyrikoje galima naudoti apie 300 mineralų. Faktiškai naudojama apie 70, o plačiausiai - tik apie 30-ties pavadinimų mineralų. Akmens blizgesio patvarumas priklauso nuo jo kietumo. Tą reikėtų žinoti perkant papuošalus, ypač gaminantis žiedus. Minkštesni akmenys mažiau atsparūs cheminiams ir fiziniams poveikiams. Juos tiesiog reikia labiau saugoti, t.y. stengtis nesubraižyti, nusiimti dirbant ūkio darbus, netepti kremo ant rankos su žiedu ir t.t.
Darbo tikslas. Šiame pranešime mes apžvelgsime juvelyrinių akmenų klasifikaciją, taip pat brangakmenių diagnostikos metodus, kai kuriuos juvelyrinius akmenis. Taip pat mes apžvelgsime ir sintetinių akmenų analogus ir imitacijas.
Darbo metodai:
aprašomasis;
grafinis;
vaizdinis;
Sunkumai: buvo sunku rasti vaizdinės medžiagos. Daug medžiagos yra internete, bet ji jau yra pasenusi. Todėl reikėjo ieškoti kitų šaltinių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis6.15 MB
Autoriuserika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasprof. J. Ruževičius
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Brangakmeniai ir ju kokybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
  • prof. J. Ruževičius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą