Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Visuotinės kokybės vadyba ir ISO 9000 serijos standartai ir jų paskirtis

Visuotinės kokybės vadyba ir ISO 9000 serijos standartai ir jų paskirtis

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Visuotinė kokybės vadyba. Visuotinės kokybės vadybos sudėtis. Visuotinės kokybės vadybos įgyvendinimas. ISO 9000 serijos standartai. ISO leidžiamų standartų pavadinimo formatas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinės organizacijos veikla neįsivaizduojama be visuotinės kokybės vadybos, kuri yra apibrėžiama, kaip tokie vadybos filosofija ir metodai, kuriuos pasirinkusi organizacija nuolat tobulėja, įtraukdama į tobulinimo veiklą visus darbuotojus ir siekdama kuo geriau patenkinti vartotojų poreikius, gerindama produktų kokybę ir mažindama kaštus
Vienas populiariausių kokybės vadybos įgyvendinimo modelių - kokybės vadybos sistemos, atitinkančios ISO 9000 serijos standartų reikalavimus, įdiegimas ir sertifikavimas. ISO 9000 – tai tarptautinis, ISO (International Organization for Standardization (ISO arba iso) - Tarptautinė standartizacijos organizacija) patvirtintas kokybės standartų ir bendro pobūdžio įmonės valdymo metodikų rinkinys, galiojantis visuose ISO palaikančiose šalyse. ISO 9000 serijos standartuose pateikiami tarptautiniu susitarimu pagrįstos pažangios vadybos praktikos principai. Svarbiausias šių standartų tikslas - rekomenduoti organizacijai, kaip turi būti sukurta efektyvi kokybės vadybos sistema, kuri funkcionuodama skatintų įmonę nuolat tobulėti. Kadangi ISO 9000 standartas yra pripažįstamas beveik visame pasaulyje, įmonės, norinčios eksportuoti savo produkciją į užsienį, yra labai suinteresuotos jo diegimu, nes tai neretai tampa vieninteliu produkcijos (ar paslaugų) kokybės įrodymu. Tarp šių minėtų įmonių yra ir Lietuvos įmonės.
Pagrindinis šio darbo tikslas – susipažinti su visuotinė kokybės vadyba, pagrindiniais jos principais. Taip pat pat išnagrinėti ISO 9000 serijos standartus, jų paskirtis.
Pirmame darbo skyriuje (Visuotinės kokybės vadyba) plačiai nagrinėjamas visuotinės kokybės vadybos terminus, aptariamos visuotinės kokybės vadybos dalys, nurodoma į ką orientuota visuotinės kokybės vadyba, taip pat nagrinėjama, kaip yra įgyvendinama visuotinė kokybės vadyba.
Antrajame skyriuje (ISO 9000 serijos standartai) plačiai išnagrinėjami ISO 9000 serijos standartai: nurodomas ISO serijos standartų apibrėžimas, jų tikslai, nurodoma, kas rengia ISO 9000 serijos standartus, taip pat išskiriamos ir apibūdinamos standartų sudedamosios dalys ir kt.
Visuotinės kokybės vadyba (Total Quality Management) – tai tokia vadybos filosofija ir metodai, kuriuos pasirinkusi organizacija nuolat tobulėja, įtraukdama į tobulinimo veiklą visus darbuotojus ir siekdama kuo geriau patenkinti vartotojų poreikius, gerindama produktų kokybę ir mažindama kaštus (Povilas Vanagas, 2004). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-21
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis28.42 KB
AutoriusRimantas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Aldona Petkevičienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuotine kokybes vadyba ir ISO 9000 serijos standartai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. Aldona Petkevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą