Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Prekės eksploataciniai palydintys dokumentai

Prekės eksploataciniai palydintys dokumentai

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Informacija apie prekes. Informacijos pavidalai. Eksploatacinė – palydinčioji informacija.

Ištrauka

Prekė yra bene svarbiausias komercinės veiklos objektas. Tad informacija apie jį yra sudedamoji komercinės informacijos dalis. Žinios apie prekę yra daugiaplanės: pradedant jo kilme, chemine sudėtimi ir baigiant paskirtimi, naudojimo ypatybėmis. Kadangi pasaulyje gamyba technikos ir technologijų nuolatinio vystymosi dėka nepaprastai didėja, gaminamų produktų pavadinimų – tūkstančiai. Žmogaus protas neįstengia jų prisiminti ir suvokti. Reikia žinias apie prekes sisteminti ir klasifikuoti. Atlikti tai reikia pagal tarptautiniu mastu priimtas taisykles, nes dabartines prekė peržengia valstybės sienas ir yra tarptautinės komercinės veiklos objektas.
Prekių kadangi daug, tai jos mažai kuom skiriasi tarpusavyje savo savybėmis, tad savo gaminį stengiamasi išskirti iš kitų įvairiais būdais. Didinama kokybės kontrolė, išskirtina pakuotė, įvairių pasaulinio masto standartų atitikimo kontrolė. Kartu su preke keliauja ir informacija apie ją. Svarbu, kad vartotojas tinkamai ją suprastu. Jei vartotojas lieka patenkintas gaminių jis sugrįš dar nekarta ir nevienas.
Didėjant gaminių (prekių) srautui, auga uždaviniai informacijai. Informacija apie prekes atlieka atitinkamas funkcijas, kurios svarbios tiek komercijos sferos darbuotojams, tiek vartotojams (pirkėjams):
1. Būsimo pirkėjo (vartotojo) formavimas. Informacija padeda geriau pažinti prekių vartojamąsias savybes ir prekių vartojimo ypatybės. Tai padeda pirkėjui apsispręsti.
2. Ekonominė. Be pirkėjo nėra paklausos. Taigi informacija plečia rinką, yra tarpininkas tarp gamintojo ir vartotojo, intensyvina prekių apyvartą, pagaliau, intensyvina mokslinį – techninį prekių gamybos procesą.
3. Dorovinė – auklėjamoji. Informacija apie prekes skatina aukštesnį estetinį, kultūrinį ir dorovinį vartotojo lygį.
4. Socialinė. Informacija įgalina visuomenę geriau patenkinti savo poreikius.
Siekdama integruotis į tarptautinę bendriją, ypač Europos Sąjungos ūkį, Lietuva visą informaciją, taip pat ir apie prekes, jų kokybę, pradejo tvarkyti pagal tarptautinė praktikoje priimtas taisyklės. Lietuvos institucijos, kurios reglamentuoja produkto (paslaugos) pasirodymą vidaus ir tarptautinėje rinkoje, šią veiklą organizuoja remdamosi atitinkamų tarptautinių ir Europos organizacijų patirtimi ir, pagal galimybę, šių organizacijų normatyviniais dokumentais. Kaip priedas yra pateikiamas pavyzdis tokios palydinčios eksploatacinės informacijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-21
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis8.52 KB
Autoriusjarek
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekes eksploataciniai palydintys dokumentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą