Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Visuotinės kokybės vadyba (9)

Visuotinės kokybės vadyba (9)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Standartizacijos istorijos apžvalga. Tarptautinė standartizacijos organizacija. Lietuvos standartizacijos departamentas. ISO 9000. ISO 9000 kokybės sistemų principai. Kokybės sistemos diegimas. Nacionalinė kokybės programa. Išvados.

Ištrauka

Vis daugiau Lietuvos įmonių pasiryžta diegti kokybės vadybos sistemas. Specialistai aiškina, jog tai daroma ne dėl mados – kokybės vadybos sistemą įmonė diegia tada, kai siekia įrodyti sugebėjimą nuolat tiekti produktą ar teikti paslaugą, atitinkančią vartotojo bei reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus.
Kad sėkmingai plėtotų verslą, įmonė turi tinkamai organizuoti vadybą. Darbas turi vykti nustatyta tvarka, sukūrus veiksmingą vidinę informacijos sistemą, kai visi procesai yra valdomi, tarpusavyje susiję, nuolat tikrinami, prižiūrimi ir tobulinami. Tam būtina įdiegti kokybės vadybos sistemą, kuri garantuotų, kad bus pasiektas svarbiausias įmonės tikslas – patenkinti produkto arba paslaugos vartotojų poreikiai ir lūkesčiai.
Sertifikatas - vartai į pripažinimą.
Norint, jog kokybės vadybos sistema būtų pripažįstama, ją reikia sertifikuoti. Sertifikavimas – procedūra, kuria trečioji šalis pateikia raštišką garantiją, kad gaminys, procesas ar paslauga atitinka nustatytus reikalavimus. Trečioji šalis – asmuo arba įstaiga, nepriklausoma nuo šalių, dalyvaujančių nagrinėjant tam tikrą klausimą.
Taigi pagrindinė šio darbo užduotis – apžvelgti standartizacijos istorija, išsiaiškinti kokie procesai atliekami norint įdiegti kokybės sistemą ir nacionalinę kokybės programą.
Standartizacija atsirado jau senais laikais, tik tai nebuvo konkrečiai įvardijama. Matų sistemos buvo jau prieš mūsų erą ir suprasta gilioje senovėje.
Lietuvoje tuoj po nepriklausomybės atkūrimo buvo įsteigtas standartizacijos departamentas, kurio pareiga – kurti nacionalinę standartizacijos sistemą ir atstovauti tarptautinėse organizacijose Lietuvą. Tai sudarė galimybes Europos standartus priimti kaip savus , aišku taip pat rengti pamatinius Lietuvos standartus.
Kokybės sistema yra tik pagalbinis mechanizmas, padedantis įgyvendinti vieną ar kitą veiklą. Dėl paplitusio ISO 9000 kokybės sistemų sertifikavimo dažnai pasitaiko, kad kokybės diegimas ir sertifikavimas tampa savitiksliu dalyku, t.y. siekiama gauti sertifikatą, bet iki galo nesuprantama, kam reikia tokios kokybės sistemos.
Apskritai ISO 9000 sistemos yra prevencinio pobūdžio. Dėmesys sutelkiamas į tai, kad visi darbai iš karto būtų atliekami gerai, stengiamasi užkirsti kelią gaminti nekokybišką produktą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-04
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis31.79 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdėst. A. Petkevičienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuotines kokybes vadyba (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • dėst. A. Petkevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą