Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Aplinkos apsaugos vadybos sistema

Aplinkos apsaugos vadybos sistema

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Terminai. Aplinkos apsaugos vadybos sistema. Esmė. Aplinkos apsaugos vadybos sistema. Aplinkos apsaugos vadybos sistemos tikrinimas ir koregavimas. Monitoringas ir matavimas. Aplinkos apsaugos veiksmingumo rodikliai. Atitiktis tinkamiems aplinkos apsaugos įstatymams ir reglamentams. Neatitiktys, koregavimo ir prevenciniai veiksmai. Neatitiktys. Neatitikčių formulavimas. Koregavimo veiksmai, palyginti su prevenciniais veiksmais. Koregavimo ir prevencinių veiksmų tinkamumas. Duomenų apie koregavimo ir prevencinius veiksmus įrašymas. Koregavimo veiksmų eiga. Koregavimo ir prevencinių veiksmų vykdymo procedūros. Koregavimo veiksmų įvertinimas. Koregavimo veiksmų patikrinimas. Duomenų įrašai. Atitikties demonstravimas. Duomenų įrašų suprantamumas, identifikuojamumas ir atsekamumas. Duomenų įrašų saugojimas. Informacijos prieinamumas. Aplinkos apsaugos vadybos sistemų auditas. Vidaus aplinkosaugos audito reikalavimai. Sąvokos. Išvados.

Ištrauka

ISO 14000 ir aplinkos apsaugos vadybos sistemos atsirado augant aplinkos apsaugos politikos reikšmei, siekiant sumažinti bei valdyti gamtą teršiančius pramonės ūkinės veiklos padarinius.
Aplinkos apsauga glaudžiai susijusi su ekonomikos plėtra. Viena vertus, ekonomikos plėtra reikalauja daugiau gamtos išteklių ir sukelia daugiau vandens, oro ir žemės taršos. Kita vertus, stipri ekonomika turi daugiau išteklių ir galimybių naudoti švaresnes technologijas bei geriau spręsti aplinkos apsaugos klausimus.
Aplinkos apsaugos vadybos sistema padeda užtikrinti verslo plėtrą, pagerinti organizacijos įvaizdį, sumažinti žaliavų ir energijos sąnaudas, mažinti atliekų tvarkymo išlaidas, pasiruošti griežtėjantiems teisiniams reikalavimams, gerinti darbo sąlygas ir mažinti nelaimingus atsitikimus, gerinti santykius su įvairiomis suinteresuotomis šalimis.
Terminai.Aplinkos apsaugos vadybos sistemos, atitinkančios ISO 14001:2004 standarto reikalavimus, diegimas gali užtrukti 24-72 savaičių. Sistemos diegimo trukmė ir kaštai priklauso nuo organizacijos vadovybės sprendimo, sistemos diegimui skiriamų finansinių ir personalo išteklių, organizacijos veiklos pobūdžio bei apimties ir kt.
ISO 14000 standartų serija, apima įvairius aplinkos apsaugos vadybos aspektus. Aplinkos apsaugos vadybos standartuose pateikiami efektyvūs ir su kitais vadybos reikalavimais susiję aplinkos apsaugos vadybos sistemos elementai. Jų paskirtis - padėti įmonei siekti aplinkos apsaugos ekonominių tikslų. Šie standartai yra vadybos įrankis, įgalintis bet kokios veiklos srities ar dydžio įmonę valdyti veiklos, produkcijos ar paslaugų įtaką aplinkai. Pagrindinis šio standarto tikslas - skatinti aplinkos apsaugą ir taršos prevenciją, atsižvelgiant į socialinius ir ekonominius poreikius. Sistema užtikrina ir laiduoja suinteresuotoms šalims, kad aplinkos apsaugos politika bus įgyvendinta, o tikslai pasiekti. Standartų nuostatos įgyvendinamos įvairiose įmonėse, nepriklausomai nuo to, kokio lygio yra jų aplinkos apsaugos sistema.
LST EN ISO 14001 standarte pateikti aplinkos apsaugos vadybos sistemos (AVS) reikalavimai tinka visų tipų dydžių organizacijoms. Jo reikalavimai gali būti pritaikyti įvairioms geografinėms, kultūrinėms ir socialinėms sąlygoms. Aplinkos vadybos sistema remiasi nuolatinio gerinimo koncepcija, kuri apima matavimo ir įvertinimo principą. Šis principas teigia "organizacija turėtų matuoti, tikrinti it įvertinti savo aplinkos apsaugos veiksmingumą" (LST EN ISO 14001). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis70.09 KB
AutoriusTania
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Vaiškunaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkos apsaugos vadybos sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Vaiškunaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą