Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Gamybos kokybės kontrolės organizavimas

Gamybos kokybės kontrolės organizavimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Kas yra kokybė? Kokybės vadybos veikla. Kokybės sistemų svarba. Kas yra visuotinė kokybė? Kas yra visuotinės kokybės vadyba? Vadovams keliami reikalavimai kokybės tikslams pasiekti. Išvados.

Ištrauka

Verslo įmonės (firmos) kokybės politika yra sudedamoji įmonės politikos dalis ir net duoda pastarajai tinkamai plėtotės impulsą. Ji turi atitikti įmonės raidos, jos kultūros lygį.
Kokybės kontrolė – tai veikla, susijusi su prekių ir paslaugų kokybės gerinimu; tai priimtino ir sutarto kokybės lygio gamybos palaikymas.
Ji išryškėja tik santykyje su kitais daiktais ar reiškiniais. Ji neatskiriama nuo daikto ar reiškinio, kuriam išnykus, išnyksta ir kokybė.
Kokybės kontrolės tikslas yra užkirsti kelią gamybai prekių ar jų dalių, kurios turi trūkumų. Nustatyti netinkamas medžiagas ir prekes galima įvairiais statistinės atrankos ir tikrinimo būdais. Įtraukti darbo žmones į kokybės tikrinimą, sukelti diskusiją apie kokybės sunkumų priežastis ir atrasti būdus, kaip patys darbuotojai galėtų susidoroti su tokiais sunkumais.
Gamybos kokybės kontrolė padeda ne tik sukurti kokybiškus produktus, kurie geriausiai tenkintų vartotojų poreikius, bet ir išvengti nuostolių, taigi pagaminti produktus pigiai.
Tikslas : susipažinti su kokybės kontrolės gamybos organizavimu.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti kokybės sampratą;
2. Išsiaiškinti kokia veikla užsiima kokybės vadyba;
3. Ištirti kam reikalingos kokybės sistemos;
4. Sužinoti kokie reikalavimai keliami vadovams kokybės tikslams pasiekti.
Kokybė ir kokybė – dvi esminės žmogaus būties charakteristikos. Kokybė yra plati įvairiapusė sąvoka. Yra dešimtys kokybės apibrėžimų, jie gali būti klasifikuojami pagal požiūrį į kokybę. Davidas Garvinas išskyrė 5 pagrindinius požiūrius į kokybę:
1. transcendentinis požiūris;
2. produkto kokybė;
3. kokybė vartotojui;
4. kokybė gamyboje;
5. vertės požiūris.
Transcendentiniu požiūriu "kokybė nėra nei mintis, nei materija, bet trečia objektyvi realybė. Net jeigu kokybė negali būti apibrėžta, jūs žinote kas tai yra" (Garvinas 1988). Kokybė yra pasiekimas arba siekimas aukštesnio standarto, kaip priešybė būti patenkintam prastu arba apgaulingu dalyku. Šiuo požiūriu kokybiškas produktas turi "įgimtą pranašumą" prieš kitus produktus. Pavyzdžiui, dažnai teigiama, kad vienetinis gaminys, pagamintas rankomis, yra kokybiškesnis nei fabrikinės gamybos produktas.
Produkto kokybė yra tikslus ir objektyviai išmatuojamas dydis. Kokybę atspindi produkto savybių ir požymių kiekis. Šiuo požiūriu geresnės kokybės produktai brangesni, nes pagaminti produktą, turintį daugiau savybių ir požymių, yra brangiau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-15
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis35.11 KB
AutoriusRobertas
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasN. Kablienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamybos kokybes kontroles organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • N. Kablienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą