Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>E. Demingo pasiūlytų 14 vadybos punktų svarba įgyvendinant visuotinę kokybės vadybą organizacijoje

E. Demingo pasiūlytų 14 vadybos punktų svarba įgyvendinant visuotinę kokybės vadybą organizacijoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Visuotinės kokybės vadyba. Kokybės revoliucija Japonijoje- Edvardsas Demingas. Keturiolika Demingo punktų. E.Demingo pasiūlytų punktų svarba įgyvendinant visuotinę kokybės vadybą organizacijoje. Išvados.

Ištrauka

Vienas iš žymiausių Visuotinės Kokybės Vadybos, kaip mokslo, kūrimo pradininkų ir pagrindinių šio mokslo nuostatų diegimo iniciatorius buvo amerikietis prof. Edvards Demingas (Edvards Deming). V. Edvardsas Demingas gimė 1900 metų spalio 14 dieną Sju Sity. Įvairiose veiklos srityse yra žmonių, kurie žymūs tuo, kad yra nežinomi. E. Demingas buvo pagrindinis šios sąvokos įrodymas. Nuo pat jo atradimo momento NBC televizijos eteryje 1980 metais iki jo mirties Demingas niekada neprarado pranašo, ignoruojamo savo šalyje, įvaizdžio. Tai žmogus, kuris manė, jog yra teisinga ir būtina išsakyti vadovybei jos trūkumus. Iš tikrųjų jis buvo vienas žymiausių kokybės teorijos mokytojų pasaulyje. Žmogus mielai sutinkamas valdymo įstaigose ar fabriko cechuose. Juo žavėjosi netgi tie, kuriuos jis suerzindavo. Jis teigė, kad būtent valdžia kalta dėl daugumos Amerikos "ligų", bet galbūt jo revoliucingiausi pranešimai valdančioms klasėms ir buvo svarbiausias įsitikinimas, kad darbuotojas gali ir yra pasiruošęs dirbti daug ir sunkiai, jei jam suteiksime sąlygas mąstyti, o kontrolė bus vykdoma atsižvelgiant į kokybę.
Šiuolaikinės kokybės teorijos revoliucija prasidėjo aštuonių E. Demingo paskaitų serija Japonijoje 1950 metais. Jo biografai nurodo ypatingus pietus Tokijo pramonės klube, kur jis ir stambiausi Japonijos pramoninkai buvo pakviesti turtingo verslininko Ichiro Ishikavo. Čia E.Demingas teigė, kad naudojant statistinę analizę savo produkcijos kokybei įvertinti, penkerių metų bėgyje menkavertės prekės gali tapti kokybiškomis. Taip prasidėjo ilgai trukusi E. Demingo ir Japonijos pramonininkų bičiulystė.
Visuotinės kokybės vadyba yra tokia vadybos filosofija ir metodai, kuriuos pasirinkusi organizacija nuolat tobulėja, įtraukdama į tobulinimo veiklą visus darbuotojus ir siekdama kuo geriau patenkinti vartotojų poreikius, gerindama produktų kokybę ir mažindama kaštus.
Bet kuris ūkio subjektas, norėdamas laimėti konkurencinę kova, turi nuolat tobulėti bent jau tokiais tempais, kokiais tobulėja konkurentai, o dar geriau būtų tobulėti sparčiau už konkurentus.
Visuotinės kokybės vadybos koncepcija grindžiama nuolatiniu organizacijos tobulėjimu, visų sistemos elementų, posistemių ir ryšiu nuolatiniu tobulėjimu. Tuo ši koncepcija kokybiškai aukštesnės pakopos, palyginti su koncepcija, kuria remiantis buvo sprendžiami kokybės gerinimo uždaviniai 7-ąjį ir 8-ajį XX amžiaus dešimtmetį
Japonijoje ir kitose šalyse, kur dėmesys buvo koncentruojamas į pagrindinius gamybos procesus, jų kokybės gerinimą bei sąnaudų mažinimą.
Gerai organizuotoje įmonėje būtina visų padalinių, visų darbuotojų gera veiklos kokybė. Todėl reikia kelti didelius reikalavimus kiekvienam darbui ir siekti aukštos darbo kokybės. Jeigu vadovai to nedaro, darbuotojai savo darbo reikalavimus iškelia patys. Šie darbo kokybės reikalavimai paprastai būna žemesni negu nustatytų juos vadovai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis36.87 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasV. Dikavičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word E. Demingo pasiulytu 14 vadybos punktu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • V. Dikavičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą