Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Visuotinės kokybės vadyba (17)

Visuotinės kokybės vadyba (17)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Produkto kokybės įvertinimas. Operatyvaus produkto kokybės valdymo ciklo įgyvendinimas. Visuotinė kokybės vadyba. Kokybės valdymo įvairiose organizacijose ypatybės. Kokybės valdymo evoliucija: svarbiausi praėjusio šimtmečio įvykiai. Produkto kokybės kontrolė. Kokybės kontrolės samprata. Kokybės matavimas. Išvados.

Ištrauka

Produkto kokybė yra tikslus ir objektyviai išmatuojamas dydis. Kokybę atspindi produkto savybių ir požiūrių kiekis. Šiuo požiūriu geresnės kokybės produktai brangesni, nes pagaminti produktą , turintį daugiau savybių ir požymių, yra brangiau [2].
Tarptautinis kokybės vadybos standartas ISO 9000:2000 kokybę apibendrintai apibrėžia taip: "kokybė – turimųjų charakteristikų visumos atitikties reikalavimams laipsnis" [6].
Standarte pažymima, kad terminas "kokybė" gali būti vartojamas su tokiais būdvardžiais: "bloga", "gera", "puiki", "turima", priešingai nei "priskirta", reiškia kažko ypač pastovią charakteristiką (LST EN ISO 9000:2000) [2].
Egzistuoja kitos produkto kokybės kategorijos: pagrindinės produkto funkcijų charakteristikos; požymiai (antrinės produkto charakteristikos); patikimumas, tai yra tikimybė, jog produktas atliks savo funkcijas tam tikrą laikotarpį; ilgalaikiškumas, kuris apibrėžiamas kaip naudos vartotojui kiekis per visą produkto gyvavimo laikotarpį; gamintojo aptarnavimas – tai gamintojų aptarnaujančio personalo kompetencija, aptarnavimo sparta, reagavimo į nusiskundimus greitis; estetiškumas, t.y. produkto estetinės savybės.
Literatūroje pateikiama labai daug ir įvairių kokybės apibrėžimų.
Kokybė – turimųjų charakteristikų visumos atitikties reikalavimams laipsnis.
Vadybos sistema – politikos ir tikslų nustatymo bei tų tikslų pasiekimo sistema.
Kokybės vadybos sistema – vadybos sistema, skirta organizacijos veiklai, susijusiai su kokybe, nukreipti ir valdyti.
Kokybės politika – organizacijos visa apimantys ketinimai ir kryptys, susiję su kokybe, oficialiai pareikšti aukščiausios vadovybės [3].
Kokybė yra produkto, paslaugos ar proceso savybių ir charakteristikų visuma, kuri grindžiama jo galimybe patenkinti tam tikrą poreikį.
Yra tikrai daug apibrėžimų, tačiau visų idėjų sintezę galima suformuluoti taip: kokybė reiškia vartotojų reikalavimų patenkinimą - formalų ir neformalų, minimaliomis išlaidomis, iš pirmo karto ir kiekvieną kartą [4].
Pati produkto kokybė priklauso nuo sudėtingų įvairių veiksnių - gavinių ko¬kybės, jo darymo technologinio proceso parengimo kokybės, naudojamų įrengimų ir įran¬kių būklės, darbuotojų sugebėjimų ir noro dirbti, organizacijos vadybos - derinio. Taigi negalima tikėtis, kad produktas savaime bus deramos kokybės, kad tokioje sudėtingoje veiks¬nių visumoje viskas visuomet atitiks produkto kokybei keliamus reikalavimus, todėl būti¬nas kryptingas produkto kokybės valdymas [1].
Darbo objektas: produkto kokybės valdymas.
Tikslas. Įrodyti, kad organizacijos darbo produkto kokybė yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių organizacijos gyvybingumą, todėl būtinas kryptingas jos valdymas.
Uždaviniais:
Išsiaiškinti, kaip yra įvertinama produkto kokybė.
Išnagrinėti, kaip įgyvendinimas operatyvus produkto kokybės valdymo ciklas.
Susipažinti su Visuotinės kokybės vadyba, kaip sisteminių kokybės valdymo pagrindų perkėlimu į visas organizacijos veiklos kryptis.
Išsiaiškinti, kokios yra kokybės valdymo ypatybės įvairiose organizacijose.
Susipažinti su kokybės valdymo evoliucija.
Išsiaiškinti vadybos kontrolės sampratą.
Darbe naudojama Lietuvos autorių literatūra, periodiniai leidiniai ir straipsniai bei internetiniai puslapiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-27
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis55.79 KB
AutoriusEGLĖ
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuotines kokybes vadyba (17) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą