Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Visuotinės kokybės vadybos nauda viešajam administravimui

Visuotinės kokybės vadybos nauda viešajam administravimui

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. VKV atsiradimas ir ypatumai viešajame administravime. VKV principai viešajame sektoriuje. Išankstinės nuostatos VKV taikymo viešajame sektoriuje atžvilgiu. VKV nauda viešajam administravimui. Valdymo efektyvumą viešajame sektoriuje lemiančios aplinkybės. VKV diegimo viešajame sektoriuje problemos. Privataus ir viešojo sektorių skirtumų įtaka VKV taikymui viešajame sektoriuje. Išvados.

Ištrauka

Visuotinė kokybės vadyba yra nauja vadybos paradigma. Tai kartu ir filosofija, ir metodologija, naudojama organizacijų valdyme.VKV sudaro principų, procedūrų ir įrankių rinkinys, padedančių valdyti organizaciją. Privačiame sektoriuje VKV pradėta taikyti dar apie 1985 metus, kada didžiausios JAV įmonės tokios, kaip Proctor And Gamble pradėjo kartu dirbti su VKV ekspertais. Tuo tarpu viešajame sektoriuje VKV pradėta taikyti žymiai vėliau.
Šiuolaikinės kokybės vadybos koncepcijos ir sistemos sėkmingai taikomos gamybos ir paslaugų versle, privačiame ir viešajame sektoriuose. Jos įrodo savo naudingumą, nes organizacijos geriau tenkina vartotojus ir partnerius, gerina darbuotojų bendradarbiavimą ir stiprina partnerystę su kitomis suinteresuotomis šalimis.Taigi kokybės valdymas padeda didinti verslo konkurencingumą ir gerinti ekonominius rezultatus privačiame sektoriuje, o viešajame sektoriuje tai reiškiasi visuomenės narių, t. y.veiklos proceso dalyvių, lūkesčių tenkinimu.
Anot A. Raipos ir D. Urbanavičiaus, organizacijų veiklos kokybę lemia veiklos modelį sudarantys tarpusavyje susiję, sisteminiai organizacijos elementai: struktūra, strategija, įgūdžiai, personalas, kultūra ir darbo procesai. Todėl VKV yra gana kompleksiška, visiškai į organizaciją integruota valdymo sistema. Kokybės problemos viešojoje institucijoje išryškėja, kai sutrinka sisteminiai procesai, o ne atskirų organizacijos narių veiklos rodikliai .
VKV atsiradimo viešajame sektoriuje priežastys:
1) visuomenės nepasitenkinimas viešųjų paslaugų kokybe,
2) sudėtinės problemos – globalizacijos laikotarpiu ekonomika reikalauja viešojo ir privataus sektorių partnerystės. Daugelis vidinių problemų reikalauja inovacinių sprendimų tokių, kaip valdoma konkurencija. Konkurencija globalios ekonomikos laikais peraugo į norą eksperimentuoti su naujais organizacijų modeliais. Grupės, kokybės rateliai, įgalioti darbuotojai tapo įrankiais, kurie didina organizacijos produktyvumą ir paslaugų kokybę;
3) besikeičiantis politinis klimatas – politinės partijos paprastai palaiko pagrindinių VKV elementų įdiegimą viešajame sektoriuje, kurie iš esmės kalba apie viešojo sektoriaus renovacijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-06
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.55 KB
Autoriusmazute_vesta
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuotines kokybes vadybos nauda viesajam administravimui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą