Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Europos Standartizacijos Komiteto veikla

Europos Standartizacijos Komiteto veikla

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Europos standartizacijos istorija ir reglamentavimo struktūra. Europos standartizacijos komitetas. Išvados.

Ištrauka

Kokybė visais laikais buvo svarbus kriterijus vertinant įvairius daiktus, net ir senovėje pirkliai žinojo, jog kokybišką prekę lengviau parduoti, ji yra paklausesnė. Iki šių dienų tokie principai mažai keitėsi. Dabar žmonės už kokybiškas prekes negaili nemenkų pinigų. Šiais laikais supratus kokybės svarbą imta rengti, o parengus tobulinti standartus, kurie padeda užtikrinti prekių kokybę ir apsaugoti pirkėjus nuo brokuotų ir kokybės neatitinkančių prekių, paslaugų ir procesų.
Referate pateikiami pagrindiniai duomenys apie standartizaciją ir Europos Standartizacijos Komitetą.
Pagrindinis šio referato tikslas yra: išanalizuoti Europos Standartizacijos Komitetą, jo struktūrą, viziją, vertybes, principu ir pagrindinę veiklą, taip pat standartų kūrimo istoriją.
Norint pasiekti užsibrėžtus tikslą buvo iškelti tokie uždaviniai:
1. trumpai apžvelgti standartizacijos istoriją;
2. pateikti Europos Standartizacijos Komiteto informaciją – sandarą, struktūrą, misiją, principus, veiklą;
3. išanalizavus medžiagą pateikti išvadas.
Europos standartai vaidina svarbų vaidmenį, kuriant ES vidaus rinką, padėdami pašalinti techninius barjerus prekybai, atsiradusius dėl nacionalinių standartų skirtumų. Vienodų Europos standartų naudojimas ES ir Europos Ekonominėje erdvėje panaikina daugelį skirtingų nacionalinių techninių projektų ir su jais susijusių bandymų ir sertifikacijos reikalavimų. Įmonės nori bendrų standartų, siekdamos sumažinti dalių ir komponentų įsigijimo kaštus ir užtikrinti, kad tinklai išliks tarpusavyje sąveikaujantys. Standartai padeda rinkai sukurti efektyvią prekybos kalbą, o jungtiniai bandymai ir sertifikatai dažnai suvokiami kaip būdas sukurti pasitikėjimą tarp prekybos partnerių. Europos standartai yra naudingi ir vyriausybėms. Jos naudoja standartus, siekdamos suderinti sveikatos ir saugumo reikalavimus produktams, realizuojamiems vidaus rinkoje. 1985 m. ES valstybių vyriausybės nusprendė baigti nevaisingas techninio darninimo derybas dėl, pavyzdžiui, elektrinių grandinių pertraukėjų, dujinių degiklių uždarymo sklendžių ar tokių daiktų, kaip gelbėjimo liemenių ir apsauginių šalmų, saugumo. Vietoj to jos pasirinko "Naująjį požiūrį", kuris riboja reglamentuojančios institucijos vaidmenį, įgyvendinant esminius sveikatos ir saugumo reikalavimus. Buvo pripažinta, kad privataus sektoriaus specialistai, dirbdami kartu standartizavimo organizacijose, labiausiai pajėgūs suformuoti techninius sprendimus, atitinkančius teisinių aktų normas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-15
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.9 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Standartizacijos Komiteto veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą