Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Aplinkos apsaugos vadybos sistemų pagal ISO 14001 efektyvumo tobulinimo perspektyvos

Aplinkos apsaugos vadybos sistemų pagal ISO 14001 efektyvumo tobulinimo perspektyvos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Bendrieji aplinkos apsaugos vadybos sistemos reikalavimai. Pradinė aplinkos apsaugos analizė (PAAA). Planavimas. Pasirengimas. Atlikimas. Ataskaita. Teisiniai ir kiti reikalavimai. Aplinkos apsaugos tikslai ir uždaviniai. Aplinkos apsaugos tikslų rūšys. Tikslų raida. Aplinkos apsaugos vadybos sistemos įgyvendinimas. Struktūra ir atsakomybė. Parengtis avarijoms ir atsakomieji veiksmai. Strategijos kūrimas. Finansų vadybos tobulinimas. Mokesčiai. Finansavimas. Grįžtamasis ryšys. Informacijos pasidalijimas. Personalo rengimas. ISO 14001 diegimo raida Lietuvoje iki 2004 metų. ISO standartų diegimas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Aplinkos apsauga yra labai svarbi dabartinės ir būsimųjų kartų gyvenimo kokybei. Bet kaip ją suderinti su nuolatiniu ekonomikos augimu ir ilgainiui užtikrinti tvarų vystymąsi. Valstybės aplinkos apsaugos politika turėtų būti grindžiama nuostata, kad aukšti aplinkosaugos standartai skatina inovacijas ir atveria verslo galimybes. Ekonomikos, socialinë ir aplinkos politika yra glaudžiai susijusios.
Dabartinėje visuomenėje vis labiau ir labiau kyla poreikis saugoti aplinką, kadangi nuolatinis gamtos teršimas skatina įvairių neigiamų, neatstatomų padarinių gamtai poveikį. Esamos situacijos pakeitimą turėtų skatinti didėjantis poreikis gyventi švarioje aplinkoje, naudoti tik ekologiškai švarius bei gamtai nekenksmingus produktus. Pagrindinis aspektas, padėsiantis mažinti aplinkos taršą yra aplinkosauginių standartų (ISO serija) įdiegimas įmonėse. Efektyvesnis vadybos sistemų taikymas padėtų efektyviau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir lengviau įdiegti norimus taikyti standartus.
Be to, veiksmų programoje pabrėžiama, jog svarbu:
įgyvendinti esamus aplinkos teisės aktus;
kad visose susijusiose ES politikos kryptyse (pvz., žemės ūkis, plėtra, energetika, žuvininkystė, pramonė, vidaus rinka, transportas) būtų atsižvelgiama į poveikį aplinkai;
sprendžiant su aplinka susijusias problemas glaudžiai bendradarbiauti su verslo įmonėmis ir vartotojais;
piliečiams teikti informaciją, kurios jiems reikia tam, kad galėtų priimti ekologiškus sprendimus;
atkreipti dėmesį į tai, kad labai svarbu naudmenas naudoti racionaliai siekiant išsaugoti natūralias buveines ir kraštovaizdžius bei sumažinti miestų taršą.
Aplinkos veiksniai daro vis didesnis poveikį mūsų sveikatai. Įvairiomis programomis reikia siekti padidinti apsaugą ir prevenciją, teikti papildomų žinių apie tai, kaip aplinkos veiksniai yra susiję su mūsų sveikata. endrasis tikslas yra užtikrinti kaip galima vienodesnį apsaugos lygį visoje šalyje ir būti lankstiems siekiant atsižvelgti į vietos aplinkybes. Be to, reikia sukurti pusiausvyrą tarp aplinkos apsaugos ir verslo įmonių poreikio išlikti konkurencingomis tarptautinėje rinkoje. isos politikos kryptys grindžiamos "teršėjas moka" principu. Už žalą gali būti atlyginama investicijomis, kurių reikia norint pasiekti aukštesnius standartus, gali būti reikalaujama atsiimti, perdirbti ar sunaikinti panaudotus produktus arba iš verslo įmonių ar vartotojų gali būti imami mokesčiai už neekologiškų produktų (pvz., tam tikros pakuočių rūšys) naudojimą.

Tvari aplinka priklausys nuo to, kaip atsakingai kiekvienas pilietis žiūrės į jos apsaugą!
Tyrimo objektas – aplinkos apsaugos sistemų diegimas įmonėse
Tyrimo dalykas:
1. Įmonių pasiruošimas ISO 14001 diegimui.
2. Valstybės vykdomų aplinkos apsaugos sistemų įdiegimo įmonėse tobulinimo efektyvumas.
3. Aplinkos apsaugos diegimo Lietuvoje raida.
4. ISO 14001 standarto įtaka mažesniam aplinkos teršimui.
Darbo tikslas – išsiaiškinti aplinkos apsaugos vadybos sistemos reikalavimus, išanalizuoti esamą padėtį, bei pateikti pasiūlymus, kaip tobulinti ISO 14001 diegimo sistemą.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti mokslinę literatūrą apie aplinkos apsaugos vadybos sistemos reikalavimus.
2. Apibendrinti pagrindinius punktus ISO 14001 standarto įdiegimui.
3. Parengti aplinkos apsaugos sistemų tobulinimo įmonėse perspektyvas.
4. Susisteminti gautus duomenis apie aplinkos teršimą.
5. Pateikti išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis180.73 KB
Autoriusgenijus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS.Stoškus
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkos apsaugos vadybos sistemu pagal ISO 14001 efektyvumo tobulinimo perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2012-08-29 IP: 88.119.253.111
    simona sako

    reikia informacijos is darbo

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S.Stoškus
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą