Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Planavimo funkcijos turinys ir reikšmė

Planavimo funkcijos turinys ir reikšmė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Planavimo funkcijos turinys ir reikšmė. Planavimo esmė, reikšmė, principai. Įmonės planų sistema. Planavimo horizontai. Planavimo eiga. Plano rašymas. Išvados.

Ištrauka

Žvelgiant į šiuos apibrėžimus, darosi aišku, kad nepakanka tik nepriekaištingai atlikti savo pareigas. Reikia užtikrinti, kad ir ateityje organizacija veiks sėkmingai, t. y. veiklos tęstinumą.
Valdymo funkcijoms atlikti organizuojama valdymo sistema. Valdymo sistemoje visos valdymo funkcijos sudaro vieningą bendrą procesą (vadybos ciklas). Išskiriamos keturios pagrindinės valdymo funkcijos:
Planavimas;Organizavimas;Motyvavimas;Kontrolė.
Kiekviena iš šių valdymo funkcijų yra labai svarbi organizacijai. Planavimas, kaip valdymo funkcija, sudaro pagrindą kitoms funkcijoms ir laikomas svarbiausia iš jų. Planavimas-tai visų valdymo sprendimų pagrindas.(Seilius A.,1994, p.186). Tuo tarpu organizavimo, motyvavimo ir kontrolės funkcijos orientuojamos į taktinių ir strateginių organizacijos planų vykdymą. Sprendžiant iškilusius uždavinius, valdymo procesas (sistema) išskaidomas į valdymo funkcijas. Funkcijos padeda atskleisti ir paaiškinti valdymo esmę ir turinį įvairiais lygiais ir padeda atsakyti į klausimą, kas daroma arba turi būti daroma valdymo sistemoje. Egzistuoja organiškas ryšys tarp pagrindinių valdymo funkcijų, kurios yra bendros įvairioms valdymo sistemoms įvairiose šakose, ir konkrečių funkcijų, specifinei tai ar kitai valdymo sistemai. Valdymo sistemos našumo rodiklius lemia valdymo sistemos tipas, kuris skiriasi inovacinėje bei administracinėje biurokratinėje sistemoje.
Problema: nuolat keičiantis ekonominiams ir socialiniams procesams, valdymo mokslas nuolat vystosi. Atsiradus naujoms valdymo technologijoms bei technikai, pagrindiniu ištekliu tampa informacija, žinios apie galimus pasikeitimus visose valdymo sistemose. Vadybos žinios tampa neatsiejama kiekvieno vadovo, tarnautojo gyvenimo dalimi.
Kiekvienai įmonei siekiant ilgalaikės sėkmingos veiklos, būtina vykdyti šias pagrindines valdymo funkcijas: planavimą, organizavimą, įtakojimą ir kontrolę. Taigi, kaip buvo aukščiau minėta, planavimas, kaip valdymo funkcija, sudaro pagrindą kitoms funkcijoms ir laikomas svarbiausia iš jų. Planavimas-tai visų valdymo sprendimų pagrindas.(Seilius A.,1994, p.181). Tai nesibaigiantis procesas, turintis didelę svarbą norint sėkmingai vadovauti ateities veiksmams. Planavimas tai toks procesas, kuris buvo ir yra aktualus visose gamybos, prekybos stadijose, ir, tinkamai įvertinus jo svarbą, įmonės rinkoje pasiekia didelių laimėjimų.
Darbo tikslas:
Išanalizuoti planavimo funkcijos turinį bei nustatyti planavimo reikšmę.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti planavimo funkcijos teorinius aspektus.
2. Išanalizuoti planų rūšys.
3. Įvertinti planavimo reikšmę vadyboje.
Darbo metodai:
1. Taktinės-pirminės informacijos kaupimas empiriniu metodu.
2. Teorinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-04
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis25.04 KB
Autoriusjlena
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Planavimo funkcijos turinys ir reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą