Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Darbo apmokėjimo organizavimas: UAB "Katra"

Darbo apmokėjimo organizavimas: UAB "Katra"

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Apmokėjimo už darbą organizavimo teorija ir praktika. Bendra darbo apmokėjimo samprata. Darbo apmokėjimo organizavimo principai. Darbo apmokėjimo organizavimo tyrimas. Darbo apmokėjimo organizavimo procesas. Darbo užmokesčio struktūra. Tarifinių atlygių pagrindimas. Individualaus ir kolektyvinio premijavimo sistemos. Išvados, atlikus analizę. Pasiūlymai, remiantis atliktu tyrimu. Darbo apmokėjimo organizavimo gerinimo principai. Premijavimo sistemų tobulinimas. Darbo apmokėjimo reguliavimas.

Ištrauka

Darbo apmokėjimas yra svarbi gamybinių santykių sistemos dalis. Todėl su jų plėtote yra glaudžiai susijusi darbo apmokėjimo teorijos raida. Darbo apmokėjimas liečia visus samdomuosius darbuotojus. Esant įvairioms nuosavybės formoms, be šios kategorijos, svarbios yra darbo pajamų ir nuosavybės pajamų kategorijos. Nuosavybės pajamos nėra darbo pajamos, nes jos nesusijusios su žmogaus gamybine veikla, o yra tam tikra nuosavybės modifikacija, susijusi su vertybinių popierių (akcijų, obligacijų ir pan.) judėjimu. Jas būtų galima vadinti ankstesniojo darbo pajamomis, nes jos susijusios su ankščiau atliktu darbu, arba laikyti ekonominės veiklos pajamomis. Nors dabar ši veikla nėra aktuali ir yra neišsivysčiusi, ateityje ji taps atskira, specifine žmogaus veiklos sfera, teisėtai funkcionuojančia visuomenėje ir duodančia jam pajamų.
Kiekviena ekonominė formacija sukuria savo gamybinių santykių tipą, kuris lemia darbo apmokėjimo organizavimą. Ūkininkavimo sistemoj buvo atsisakyta daugelio nuosavybės formų, išskyrus visuomeninę, asmeninę ir kolektyvinę. Tokiomis sąlygomis susiklostė specifinis darbo apmokėjimo tipas. Jo esmė yra ši: gamybos priemonių visuomenės nuosavybės sąlygomis sukurtas produktas kiekvienam visuomeninės gamybos individui skirstomas priklausomai nuo jo darbo kiekio ir kokybės. Darbo kiekio ir kokybės vertinimo kriterijus centralizuotai nustatomas visam liaudies ūkiui, visoms profesijoms ir specialybėms. Tai padaryti sudėtinga, nes labai sunku atsižvelgti į konkrečias sąlygas. Dėl to praktikoje pradėta daryti įvairias skirstymo pagal darbą išimtis, atsirado nukrypimų ir pažeidimų. Tai iškreipė teorinius darbo kiekio ir kokybės vertinimo principus, dėl to ėmė įsigalėti darbo apmokėjimo lygiava.
Plėtojant pertvarkos procesus, tobulinamas gamybinių santykių turinys, kinta požiūris į nuosavybės formas, jų įvairovės plėtojimą. Didinamas gamybinių kolektyvų savarankiškumas, stengiamasi plėtoti rinkos santykius.
Taip pat turi būti tobulinamas apmokėjimas už darbą. Darbo užmokesčio dydžio klausimai gamybiniuose kolektyvuose turėtų būti sprendžiami kuo aktyviausiai dalyvaujant jų darbuotojams. Tarifinius atlygius ir algų schemas reikės nustatyti ir keisti ne centralizuotai, o savarankiškai pačiuose gamybiniuose kolektyvuose.
Darbo apmokėjimo organizavimo teorija ir praktiką aprėpia daug klausimų. Šiame kursiniame darbe nagrinėjamos tik kai kurios aktualiausios darbo apmokėjimo organizavimo problemos: darbo organizavimo proceso kūrimas, sudarymas tarifinių atlygių ir premijavimo sistemos bei jų gerinimo pasiūlymai. Mano tikslas – kuo geriau išaiškinti ir išspręsti šias problemas.
Savo kursiniam darbui pasirinkau darbo apmokėjimo organizavimo tyrimą gamybos UAB "Katra" padalinį (cechą), kuriame gaminami šilumos skaitikliai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis52.39 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo apmokejimo organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą