Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Grupinis darbas ir jo taikymo būtinumas

Grupinis darbas ir jo taikymo būtinumas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Grupės ir jų reikšmė. Formalios grupės. Neformalios grupės. Grupių kūrimas. Darbo grupių tipai. Darbuotojų įtraukiamosios grupės. Savivaldės darbo grupės. Kokybės būreliai. Darbo grupių mokymas. Grupių nesėkmės priežastys. Savo užduočių neatlikimas. Asmeninės ir politinės problemos (konfliktai). Įsitraukimo stoka. Grupinis protinis darbas. Grupinio darbo svarba. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena asmenybė yra grupių, iš kurių susidaro visuomenė, narys. Žmonės jungiasi į grupes, kad lengviau galėtų patenkinti įvairius savo poreikius. Visais laikais egzistavo įvairiausių grupių. Tai atlikėjų grupės, susidedančios iš muzikantų ar aktorių; žmonių aptarnavimo grupės, pvz., susidedančios iš sveikatos apsaugos darbuotojų; profesinės pagalbos grupės ar kokybiškos gamybos grupės, darančios gaminius ar teikiančios paslaugas.
Kaip matome, grupių reikšmė mūsų gyvenime yra labai didelė. Visi žinome, kad dirbdamas grupėje, individas žymiai daugiau padaro. Toks darbas skatina bendravimą, bendradarbiavimą, kūrybinę mintį. Be grupinio darbo negalima pasiekti nuolatinio gerinimo. Būtent todėl grupinis darbas yra svarbi visuotinės kokybės vadybos dalis. Efektyvus grupės darbas atsispindi galutiniame gaminyje ar paslaugoje, kuris tenkina vartotoją. Vartotojo poreikių tenkinimas ir sudaro verslo prasmę.
Sudėtinga organizacijų aplinka verčia sudaryti efektyviai veikiančias darbuotojų grupes. Šiandien kaip niekada prasmingas posakis "vienas lauke ne karys". Grupė – tai bendrija žmonių, susietų bendros veiklos ir turinčių bendrų požymių. Vadybos mokslas grupės esmę atskleidžia nagrinėdamas grupės elgseną, grupės reikšmingumą ir grupių tipus.
Grupės elgseną apibūdina struktūra, egzistavimo trukmė, narių skaičius ir jų tarpusavio sąveika, grupės narių mąstymas ir kt. požymiai. Analizuodami grupės elgseną, teoretikai nagrinėja jos sutelktumo, vidines ir išorines sąlygas. Grupės elgsenai įtakos turi jos narių sugebėjimai. P.R.Hofstatteris teigia, kad šiuo požiūriu galimos trejopos grupės: inicijuojanti (idėjų nešėja), ieškanti grupė ir ribotų sugebėjimų grupė.
Grupės reikšmingumas nustatomas lyginant vieną grupę su kita ir atskirų grupės narių galimybes, siekiant atskleisti jų privalumus ir trūkumus (pvz., supanašėjimas, atsakomybės stoka ir pan.)
Grupių tipai sudaromi pagal įvairius kriterijus. Šitame darbe bus nagrinėjamos formalios ir neformalios grupės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-14
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.7 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. V. Ratkevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupinis darbas ir jo taikymo butinumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. V. Ratkevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą