Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Tauriųjų metalų ir brangakmenių ženklinimas

Tauriųjų metalų ir brangakmenių ženklinimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Brangakmenių ir tauriųjų metalų sąvokos. Tauriųjų metalų prabos. Prabavimas. Brangakmenių klasifikavimas. Tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinė priežiūra. Įspaudavimas nuo senovės laikų iki dabar. Lietuvos valstybinio kontrolinio ženklo ir prabos ypatumai. Tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių importas ir eksportas. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Tauriųjų metalų ir brangakmenių ženklinimas yra ypatingas tuo, kad ant jų be kitų ženklinimo rekvizitų turi būti pažymima praba. Praba - Tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO) arba valstybės nustatytas standartas, kuris rodo lydinio, iš kurio pagamintas gaminys, vertingumą ir santykinį tauriųjų metalų kiekį lydinio masės tūkstantyje dalių. Šio santykio ženklas įspaudžiamas gaminyje. Prabavimas yra skirtas užtikrinti efektyvią vartotojų apsaugą bei skatinti teisingą prekybą, nes vartotojas negalėtų iš akies ar lietimu nustatyti tikslią gaminio sudėtį. Lietuvos Respublikoje galima parduoti tik tuos brangakmenių ir tauriųjų metalų gaminius, kurie yra paženklinti Lietuvos valstybiniu kontroliniu prabavimo ženklu "Gedimino stulpais".
Tikslas-išnagrinėti brangakmenių ir tauriųjų metalų ženklinimo ypatumus.
Brangakmeniai - natūralūs apdirbti bei neapdirbti brangieji akmenys:deimantai, smaragdai, rubinai,safyrai ir kiti juvelyriniai bei puošnieji akmenys ir organinės kilmės brangakmeniai (išskyrus gintarą) (pagal Juvelyrinių akmenų,sidabro dirbinių,deimantų ir perlų tarptautinės
konferencijos CIBJO patvirtintą klasifikaciją). Brangakmeniais taip pat laikomi deimantų laužas ir atliekos.
Brangakmenių laužas - įvairios paskirties gaminiai,turintys brangakmenių ir netinkami naudoti pagal ankstesnę tiesioginę paskirtį.
Taurieji metalai - auksas, sidabras, platinos grupės metalai (rutenis, rodis, paladis, platina, osmis ir nidis) visokio pavidalo:lydiniai, žaliava, pusfabrikačiai, pramoniniai gaminiai, jų laužas bei atliekos ir cheminiai junginiai.
Tauriųjų metalų laužas - tauriųjų metalų turintys įvairios paskirties gaminiai, pusfabrikačiai, netinkami naudoti pagal ankstesnę tiesioginę paskirtį, taip pat lydiniai, žaliava, įvairaus pavidalo.
"Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymas" reglamentuoja tauriųjų metalų ir brangakmenių bei jų gaminių prabavimo tvarką, valstybinės priežiūros institucijų veiklos teisinius pagrindus ir privalomus reikalavimus ūkio subjektams. Tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros institucija Lietuvos Respublikoje yra prabavimo rūmai, kurių steigėjas – LR finansų ministerija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-29
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis34.82 KB
Autoriusviktorija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tauriuju metalu ir brangakmeniu zenklinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą