Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Visuotinės kokybės vadybos koncepcija

Visuotinės kokybės vadybos koncepcija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas – išanalizuoti visuotinės kokybės vadybos koncepciją. Kokybės vaidmuo valstybių raidoje. Kokybė – svarbus žmonijos siekis. Darnaus vystymo koncepcija. Visuotinės kokybės vadybos koncepcija. Kas yra kokybė? Kas yra visuotinė kokybė? Kas yra visuotinės kokybės vadyba? Visuotinės kokybės vadybos aspektai mokslinėje vadyboje. Išvados. Santrauka. Summary.

Ištrauka

Visuotinės kokybės vadyba yra palyginti naujas dalykas ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Šios disciplinos atsiradimą stimuliavo konkurencinė kova, kai per ketvirtį amžiaus po Antrojo pasaulinio karo Japonijos verslininkai sugebėjo pavyti ir pralenkti JAV ir Vakarų Europos verslininkus produktų kokybės ir produktyvumo lygiu. JAV ir Europos specialistai ir mokslininkai, siekdami susigrąžinti prarastas pozicijas pasaulinėje rinkoje, sukūrė šiuolaikinius visuotinės kokybės vadybos metodus. Visuotinės kokybės vadyba padeda iš esmės pagerinti produkto kokybę, siekiant geriausiu būdu patenkinti vartotojus.
Tyrimo tikslas – išanalizuoti visuotinės kokybės vadybos koncepciją.
Tyrimo objektas – visuotinės kokybės vadybos koncepcija.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti darnaus vystymo koncepciją.
2. Išanalizuoti kokybės sąvoką įvairiais aspektais.
3. Išsiaiškinti kas yra visuotinė kokybė.
4. Išanalizuoti visuotinės kokybės aspektus mokslinėje vadyboje.
Visų pirma kyla klausimas, kas tai yra kokybė? Ką šis žodis reiškia? Tai nepaprastai plati sąvoka, atsiradusi tik dėl to, kad egzistuoja žmonija mąstančių, kuriančių ir vartojančių individų bendrija. Vartojimas visada kelia daugelį reikalavimų vartojamam objektui ( gaminiui, paslaugai ). Šie reikalavimai automatiškai tampa gamintojo veiklos gairėmis. Tam, kad gamintojas, o tuo labiau daug gamintojų, galėtų parduoti savo pagamintą produktą vartotojams, privalo gaminiui suteikti tokias savybes, kurios kuo idealiau atitiktų vartotojo poreikius. Labai paprastas pavyzdys. Keliami reikalavimai arklui: 1) kad būtų lengvas; 2) stiprus; 3) lengvai valdomas; 4) patogus laikyti rankose. Jei vienas gamintojas siekė stiprumo, sunaudodamas kuo daugiau geležies konstrukcijų, tai jo pagamintas arklas bus sunkus, o kartu ir sunkiai valdomas. Antrasis gamintojas, pasukęs galvą, pagamino arklą pakankamai stiprų, panaudodamas lengvesnes konstrukcijas, rankenas palikęs ne gryno metalo, o apvilkęs rankoms laikyti malonia medžiaga. Taigi tikėtina, jog vartotojas maloniau pasirinks antrojo gamintojo pagamintą arklą, kadangi pastarasis labiau atitiks jo poreikius. Tad jau nuo senų laikų žmonija intuityviai siekė kokybės. Kokybiškas daiktas, ar tai būtų namų apyvokos daiktas, t.y. lova, kėdė, komoda, spinta ir t.t., ar darbo įrankis – dalgis, peilis, ar karo ginklas – kardas, šautuvas, buvo nuo seniausių laikų gerai vertinami, o meistrai, gaminę tuos kokybiškus gaminius, buvo plačiai žinomi ir gerbiami. Daugelis iš jų ant pagamintų daiktų įspausdavo savo ženklą, kuris tarnavo kaip garantuotos kokybės ženklas. Taigi žmonija visada siekė kokybės. Remiantis aukščiau išdėstytomis mintimis, pirmuoju atveju kokybę būtų galima apibrėžti kaip visumą gaminio savybių, visiškai tenkinančių vartotojo specifinius poreikius duotame visuomenės vystymosi etape. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-26
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis39.86 KB
Autoriusdeimante
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuotines kokybes vadybos koncepcija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą