Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Išleistų į atsargą karių integracija į civilinį gyvenimą

Išleistų į atsargą karių integracija į civilinį gyvenimą

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Išleistų į atsargą karių integracijos į visuomenę šiuolaikinės tendencijos. Užsienio šalių patirtis karių išleidimo į atsargą atžvilgiu. Karių integracijos į civilinį gyvenimą Lietuvoje problemos analizė. Išvados. Išleistų į atsargą karių integravimo į civilinį gyvenimą tyrimas. Atvejo analizė. Karių integracijos į civilinį gyvenimą SSGG analizė. Išleistų į atsargą karių integracijos į visuomenę tobulinimo galimybės. Išvados. Bendrosios išvados. Pasiūlymai.

Ištrauka

Darbo aktualumas ir problematika. Mūsų šalyje kasmet kasmet išeina į pensiją arba išleidžiama į atsargą apie tūkstantis pareigūnų ir karių, vyrų ir moterų. Ant civilinio gyvenimo slenksčio jie atsiduria gana anksti, t.y. tarnybą baigia būdami vidutiniškai 47,5 metų (Janušonis, 2007). Atsižvelgiant į paskutines kariuomenės transformacijos gaires, galime daryti išvadą, kad artimiausiu metu išeinančių į pensiją ar išleidžiamų į atsargą amžiaus statistinis vidurkis gali dar "pajaunėti". Tačiau nepaneigsime to fakto, kad tokio pakankamai jauno amžiaus žmonės iš tiesų yra darbingi, turi daug energijos ir gali prasmingai įsilieti į darbo rinką. Taigi, be galo svarbu padėti buvusiems kariškiams susiorientuoti pradedant civilinį gyvenimą bei supažindinti su esamomis galimybėmis. Išėjimas į pensiją ar atsargą kiekvienam gali tapti skausmingu įvykiu, kita vertus, tai gali atverti ir naujų galimybių. Tyrimais nustatyta, kad tarnyba statutinėse karinėse struktūrose stipriai įtakoja jose dirbančių asmenų gyvenimą. Tai lemia socialinis statusas, uniformos dėvėjimas bei ginklo turėjimo keliama įtampa. Karių darbas yra pastoviai susijęs su rizika, nuolatine įtampa, o išėjus į pensiją ar atsargą gyvenimo tempas staiga sulėtėja. Kariai profesionalai, visą savo gyvenimą paskyrę tarnybai, išleisti į atsargą ar išėję į pensiją, neretai jaučia psichologinį diskomfortą ir yra socialiai pažeidžiamesni, jie pasigenda veiklos todėl pasijunta nereikalingi ir atstumti. Gana jauni į pensiją išėję pareigūnai dažnai sunkiai išgyvena staigius gyvenimo būdo pokyčius ir neretai stokoja profesionalios psichologinės pagalbos. Niekam ne paslaptis, kad iškylančios psichologinės problemos atneša liūdnus padarinius: 1998-2002 metais nusižudė 46 vidaus tarnybos (www.vrm.lt, žr. 2009 m. sausis 28 d.) sistemos pareigūnai. Minėti veiksniai turi įtakos ir karių šeimoms, ypač vaikams, nes tai gal būt pagrindinis maitintojas šeimoje. Apklausos rodo, kad tik vos trečdalis pareigūnų yra visiškai pasirengę gyvenimo pokyčiams ir tikrai žino, ką darys pasibaigus jų tarnybos laikui. Ši problema aktuali ir man pačiam, nes iki išėjimo į atsargą beliko mažiau nei trys metai. O finansinė krizė sukrėtusi visą civilizuotą pasaulį, bei ekonominė situacija Lietuvoje dar labiau paaštrina išėjimo į atsargą problemą, kadangi suplanuotos ateities vizijos gali būti stipriai pakoreguotos ar net pakeistos.
Darbo tikslas. Išanalizuoti išleistų į atsargą karių integracijos į visuomenę problemas ir pateikti galimus jų sprendimo variantus.
Darbo uždaviniai.
Atlikti literatūros šaltinių analizę.
Išsiaiškinti išleistų į atsargą karių integracijos į visuomenę problemas.
Atlikti atvejo analizę.
Atlikti SSGG analizę.
Pateikti išleistų į atsargą karių integracijos į visuomenę tobulinimo galimybes.
Tyrimo objektas. Išleisti į atsargą kariai.
Tyrimo metodai.
Įvairių literatūros šaltinių analizė.
Atvejo analizė.
SSGG analizė.
Tyrimo rezultatai. Naudodamasis pagrindiniais literatūros šaltiniais: Janušonis P. Siekiama pasirūpinti išėjusiais į atsargą kariais ir pareigūnais: Šiaulių kraštas. – 2007 gegužės 25 d., Katinas P. Kaip diena nuo nakties: XXI amžius. – 2005 rugsėjo 20 d., Kriauzaitė E. Vilniaus darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos paslaugos išeinantiems į pensiją kariams ir pareigūnams. – Lietuvos žinios, 2007 04 24., www.kam.lt – ir kitais, atlikau jų analizę. Išsiaiškinau, kokios yra išleistų į atsargą karių integracijos į visuomenę šiuolaikinės tendencijos ir kokia užsienio šalių patirtis karių išleidimo į atsargą atžvilgiu. Taip pat atlikęs atvejo analizę ir išleistų į atsargą karių integracijos problemų SSGG analizę, išsiaiškinau išleistų į atsargą karių integracijos į visuomenę pagrindines problemas ir pateikiau integracijos tobulinimo galimybes. Priėjau išvados, kad išleisti į atsargą kariai susiduria su įvairiomis problemomis, kurias būtina spręsti. Valstybė yra parengusi karių integracijos į visuomenę programą, tačiau ją reikia daug taisyti, kad išėję į atsargą kariai jaustųsi esą pilnaverčiai Lietuvos piliečiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-09
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis34.15 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasprof. habil. dr. Antanas Makštutis
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isleistu i atsarga kariu integracija i civilini gyvenima [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 1 Klasė/kursas
  • prof. habil. dr. Antanas Makštutis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą