Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Komandinio darbo organizavimas

Komandinio darbo organizavimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Komandinio darbo esmė. Komandinio darbo organizacinės formos. Komandinio darbo efektyvumas. Komandinio darbo trūkumai. Grupė ir lyderis. Išvados.

Ištrauka

Sudėtinga organizacijų aplinka verčia sudaryti efektyviai veikiančias darbuotojų komandas. Šiandien kaip niekada prasmingas posakis " Vienas lauke ne karys ". Komanda tai bendrija žmonių, susietų bendros veiklos ir turinčių bendrų požymių. Vadybos mokslas komandos esmę atskleidžia nagrinėdamas komandos elgseną, grupės reikšmingumą ir grupių tipus.
Komandos elgseną apibūdina struktūra, egzistavimo trukmė, narių skaičius ir jų tarpusavio sąveika, komandos narių mąstymas ir kiti požymiai. Analizuodami komandos elgseną, teoretikai nagrinėja jos sutelktumo vidines sąlygas ( pavyzdžiui, komandos dydį, homogeniškumą, jos normas, narių pagalbą vienas kitam ) ir išorines sąlygas (pavyzdžiui, darbo sąlygas, pavojingumo mąstą, komandos narių aprūpinimą darbu ir kitus veiksnius ). Komandos narių elgsenai turi jos narių sugebėjimai. P. R. Hofstatteris teigia, kad šiuo požiūriu galimos trejopos komandos: inicijuojanti ( idėjų nešėja arba iškėlėja), ieškanti komanda ir ribotų sugebėjimų komanda.
Komandos reikšmingumas nustatomas lyginant vieną komandą su kita ir atskirų komandos narių galimybes, siekiant atskleisti jų privalumus ir trūkumus ( pavyzdžiui, supanašėjimas, atsakomybės stoka, atskirų grupės narių iniciatyvos apribojimas ).
Su komandiniu darbu susiduriama, kai žmonės priverstinai (per formalias valdymo – organizacines struktūras ) ar savarankiškai ( per neformalias komandas ) suburia į komandą siekti bendro tikslo. Sąvoka komanda – team labiausiai paplitusi sporte ir angliškai kalbančių šalių literatūroje. Įmonėse vartojama sąvoka komanda suprantama kaip iš kelių darbuotojų susibūręs darbo vienetas, kuris vieną ar kelis uždavinius gali išspręsti gerokai efektyviau nei pavieniai darbuotojai.
Bendro darbo poreikis – tai loginė specializavimosi pasekmė. komandos nariui bendri darbo rezultatai yra svarbesni nei individualūs, iš kiekvieno jie reikalauja nusiteikimo ir pasiruošimo bendradarbiauti, komandoje dažniausiai gaunamas sinerginis efektas, kai grupės sugebėjimų visuma yra didesnė nei visų grupės narių sugebėjimų suma.
Komanda sėkmingai veikia tik tada, kai ji yra racionali tiek įmonės, tiek kiekvieno jos nario požiūriu. Įgyvendindama nustatytus įmonės tikslus, ji, kiek tai įmanoma, siekia įgyvendinti savo komandinius ir individualius interesus. Kiekvienas komandos narys nori justis visateisiu komandos nariu ir kartu išlaikyti savo individualybę.
Įmonė yra socialinis organizmas, tačiau tai nereiškia, kad įmonės darbuotojai yra socialiai vieningi. Nuo to, kad bus vertinami atskirų darbuotojų poreikiai, kaip jie derės su įmonės tikslais, priklausys darbuotojo identifikavimasis su darbu – kuo harmoningesnės komandos, tuo greičiau pasiekiami įmonės tikslai. Taigi įmonę ir jos darbuotojus galima traktuoti kaip įtampos lauką su skirtingais poliais, o jie vienas kitą veikia ir stabilizuoja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-12
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis24.2 KB
AutoriusGerda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. R. Dudėnas
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
FakultetasŠiaulių fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandinio darbo organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. R. Dudėnas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą