Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Prekių kokybės vadyba (4)

Prekių kokybės vadyba (4)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Prekių kokybės namų darbo klausimai. 3 variantas. Tarptautinės, regioninės organizacijos. Tarptautinė elektrotechnikos komisisja (IEC). Tarptautinė standartizacijos organizacija (ISO). Tarptautinė maisto kodekso komisija (CAC). Tarptautinės teisinės metrologijos organizacija (OIML). Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU). Regioninės organizacijos. Europos standartizacijos komitetas (CEN). Europos elektrotechnikos standartizacijos komitetas (CENELEC). Maisto prekių vartojamosios savybės. Europos telekomunikacijų standartų institutas (ETSI). Prekių ženklo registravimo procedūra Lietuvoje. Prekių kokybės įvertinimo metodai ir būdai. Paaiškinkite kaip nustatoma parfumerijos prekių kokybė. Paaiškinkite kaip nustatoma parfumerijos prekių kokybė.

Ištrauka

1. Tarptautinės, regioninės organizacijos.
Tarptautinės organizacijos:
1) Tarptautinė elektrotechnikos komisisja (IEC) – tai seniausiai įkurta tarptautinė organizacija, standartizuojanti elektrotechnikos ir elektrikos produkcija. IEC buvo įkurta 1904m. JAV iniciatyva. Tuo metu sparčiai vystėsi elektros prietaisų naudojimas. Europos šalys ir Amerikos žemynas buvo toli pažengę, bet skirtingai sprendė kai kuriuos parametrų ir matavimų klausimus. Dėl iš vieno žemyno į kitą patekusių elektros prekių naudojimo kildavo daugybę nesklandumų. Kilo tarptautinės prekybos problemos. IEC sprendė atsiradusias problemas. Ir šiais laikais plačiai žinomi jos standartai – šaldytuvų kokybės ženklinimas snaigutėmis, garsi ir vaizdo kasečių tipų pagal magnetinio sluoksnio sudėtį ir kokybės ypatumus ir kitų produktų standartizavimas.
2) Tarptautinė standartizacijos organizacija (ISO) buvo įkurta 1947m., siekiant palengvinti pramonės ir kitų veiklos sričių standartų rengimo ir taikymo tarptautinį koordinavimą ir suvienijimą.
Pagrindinės ISO funkcijos:
• Tvirtinti tarptautinius standartus.
• Rengti standartizacijos nuostatus ir rekomendacijas standartizacijos klausimais ir juos siųsti regioninėms bei nacionalinėms standartizacijos institucijoms.
• Konsultuoti įvairių šalių nacionalines standartizacijos institucijas įvairiais standartizacijos klausimais.
• Organizuoti atitikties įvertinimo procesą, rengti jo metodikas ir rekomendacijas dėl kokybės sistemų diegimo.
ISO organizacinė struktūra:
• Generalinė Asamblėja. Aukščiausiai vadovaujantis organas. Joje visų valstybių – ISO narių – atstovai. Sprendžia pagrindinius veiklos klausimus ir nustato bendrą techninę politiką. Šaukiama ne rečiau kaip kartą per 3 metus į sesiją.
• Taryba. Jos nariai yra ISO prezidentas, viceprezidentas, iždininkas ir 18 komiteto narių. Renkama taryba trims metams. Pasėdžiauja 2-3 kartus per metus.
• Vykdomasis biuras. Konsultacinos organas visiems klausimams, kurie sprendžiami Tarybos, parengti. Biuras priima sprendimus tais klausimais, kuriuos deleguoja Taryba.
• Komitetai. Jie specializuoti tam tikrai veiklos sričiai. Vienas jų – atitikties įvertinimo, kuris sukurtas produkcijos sertifikavimo organizavimo klausimams spręsti. Jis ruošia rekomendacijas, teikia pagalbą nacionalinėms atitikties įvertinimo organizacijoms. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos namų darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis15.37 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPetkevičienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekiu kokybes vadyba (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Petkevičienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą