Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Kokybiško produkto kūrimas siekiant organizacijos konkurencingumo

Kokybiško produkto kūrimas siekiant organizacijos konkurencingumo

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Visuotinės kokybės ekonomika teorinis aspektas. Kokybiško produkto kūrimas siekiant organizacijos konkurencingumo. Konkurencingo gaminio kūrimas panaudojant kokybės funkcijos išskleidimą. Kokybė ir konkurencija praktiniu aspektu. Išvados. Literatūros sąrašas (13). Priedai.

Ištrauka

Temos aktualumas: Nuo to, kaip sugebės Lietuvos ūkio subjektai įsisavinti pažangiausias pasaulyje taikomas visuotinės kokybės vadybos koncepcijas ir metodus, priklausys, ar galėsime įsitvirtinti pasaulinėje rinkoje. Visuotinės kokybės vadybos principų įgyvendinimas padeda laimėti konkurencinėje kovoje pasaulinėje rinkoje ne tik atskiroms kompanijoms, bet ir valstybėms ir net pasaulio šalių regionams. Visuotinė kokybės vadyba yra vienas iš svarbiausių strateginio planavimo veiksnių.
Konkurencinio pranašumo nesukuria viena ar keliolika atskirai paimtų įmonių. Įmonių veiklos efektyvumas yra svarbus, bet nebūtinai pakankamas, jog įmonės galėtų konkuruoti globalioje rinkoje. Vis svarbesni tampa veiksniai, egzistuojantys šalyje už verslo ribų. Dažniausiai analizuojami makroekonominiai rodikliai (BVP, jo augimo tempai), finansų sektoriaus plėtros lygis (suteiktų kreditų apimtis, paskolų palūkanų normos, vertybinių popierių rinkos kapitalizacija), gyventojų raštingumo ir išsilavinimo rodikliai, energijos sunaudojimas, telefonų, kompiuterių santykiniai skaičiai ir kt.
Tarptautinis konkurencingumas plačiąja prasme yra šalies sugebėjimas gaminti prekes ir teikti paslaugas kurios tenkintų tarptautinių rinkų poreikius ir kartu užtikrintų ir didintų savo piliečių realias pajamas.
Kokybė suprantama kaip viena iš svarbiausių ekonominės raidos disciplinų ir strategijų. Aplinkoje, kur ypač ryškūs globalizacijos procesai bei konkurencijos stiprėjimas, organizacijos yra priverstos diegti naujas kokybės metodikas, formuojant kokybės valdymą, kokybės sistemas, kokybės užtikrinimą ir kontrolę, kad pasiektų konkurencinio pranašumo.
Dėl šiuolaikinėje ekonomikoje vykstančių pokyčių tempo didėjimo, didelę reikšmę įmonių konkurencingumui turi jų sugebėjimas prisitaikyti prie pasauliniu ar regioniniu mastu vykstančių permainų, nukreipiant savo išteklius į perspektyviausias veiklos sritis.
Tikslai:
1. Išsiaiškinti kas yra visuotinės kokybės ekonomika.
2. Aptarti VKE ir ISO šeimos standartų sąlytį.
3. Išanalizuoti kokybiško produkto kūrimo įtaką įmonės konkurencingumui.
4. Teoriniu ir praktiniu aspektu išsiaiškinti konkurencingo gaminio kūrimo procesą panaudojant kokybės funkcijos išskleidimą.
5. Pateikti praktinių pavyzdžių, kurie atspindi kokybės ir konkurencijos priklausomybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-31
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis45.73 KB
Autoriusmilda
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kokybisko produkto kurimas siekiant organizacijos konkurencingumo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą