Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Lietuvos nacionalinė standartizacija

Lietuvos nacionalinė standartizacija

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos nacionalinės standartizacijos tikslai, objektai, principai, standartizacijos lygmenys. Lietuvos kokybės sistemos struktūros koncepcija. Lietuvos nacionalinė kokybės programa. Išvados.

Ištrauka

Įvertinti ir garantuoti paslaugų ir produktų kokybę galima, jei jų kokybės reikalavimai bus teisingai apibrėžti ir reikiamu būdu įteisinti. Tuo tikslu sudaromi dokumentai standartai.
Standartizacijos svarba buvo suprasta jau gilioje senovėje. 2400 m. prieš mūsų erą kiniečiai jau turėjo nustatę penkių matų sistemą. Senovės Romoje jau buvo naudojamas standartinių matmenų vandentiekio vamzdis. 1845 m. Anglijoje buvo įvestas tvirtinimo sriegių sistema. Tuo metu Vokietijoje buvo standartizuotas geležinkelių bėgių plotis. Atskirose šalyse kūrėsi įvairios standartizacijos organizacijos.
Standartizacijos esmė – rinkos reikalavimų įgyvendinimas ir išlaidų mažinimas. Taupymas standartizacijos pagalba paprastai pasiekiamas per: sandorių išlaidų sumažinimą; masto ekonomijos pasiekimą; išorinių efektų (aplinkos poveikio) sumažinimą.
Standartizacijos nauda skirtingoms suinteresuotoms šalims pasireiškia per: augančios produktų ir procesų įvairovės žmogaus gyvenime supaprastinimą; įvairovės kontrolę ir efektyvus medžiagų, energijos ir žmogiškųjų išteklių panaudojimą; suderinamumo ir pasikeitimo informacija galimybes; saugumą, sveikatą bei gyvybės ir aplinkos apsaugą; rinkos nepastovumo laipsnio mažinimą; vartotojų ir bendruomenės interesų apsaugą; prekybos kliūčių panaikinimą.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos nacionalinę standartizaciją. Šiam tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai:
Supažindinti su Lietuvos nacionalinės standartizacijos tikslais, objektais, principais ir standartizacijos lygmenimis;
Išanalizuoti Lietuvos kokybės sistemos struktūros koncepciją.
Darbe naudoti metodai: mokslinės literatūros analizė.
Standartizacija – tai veikla, skirta tam tikroje srityje (pramonės, transporto, žemės ūkio ir kt.) įvesti optimalią tvarką nustatant bendrąsias nuostatas, kurios gali būti visuotinai ir daug kartų panaudotos esamiems ir galimiems uždaviniams spręsti (Lietuvos standartizacijos įstatymas, 2000). Standartizacija vykdoma tarptautiniu, regioniniu ir nacionaliniu lygiais. Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) narės plačiai taiko tarptautinius standartus. Tuo tarpu ES vidaus rinkoje svarbiausi yra regioniniai Europos standartai. Tarptautinės ir regioninės standartizacijos organizacijos kuria bendrą standartizacijos sistemą pasauliniu ar regioniniu mastu. Nacionalinės standartizacijos organizacijos kuria bendrą standartizacijos sistemą nacionaliniu mastu. Nacionalinės standartizacijos organizacijos glaudžiai bendradarbiauja su tarptautinėmis ir regioninėmis standartizacijos organizacijomis, dalyvaudamos jų veikloje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-23
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.15 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos nacionaline standartizacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą