Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Kokybės vadybos plėtra Lietuvoje

Kokybės vadybos plėtra Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Kokybės vadybos esmė. Kokybės standartai (ISO 9000 ir ISO 14000). Kokybės vadybos plėtra Lietuvoje. Modernių kokybės vadybos metodų taikymas versle. Nacionalinė kokybės politika ir programa. Lietuvos kokybės vadybos asociacija (LKVA). Kokybės vadybos plėtros problemos Lietuvoje. "Kokybė Lietuvos viešajame administravime". Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti kokybės vadybos sampratą, kokybės vadybos plėtros padėtį Lietuvoje.
Šio darbo uždavinys apibūdinti kokybės vadybos plėtrą, įvertinti jos padėtį Lietuvoje, išnagrinėti Lietuvos nacionalinę kokybės politiką ir programą.
Kokybės vadyba yra palyginti naujas dalykas ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje.ji padeda iš esmės pagerinti produkto kokybę, siekiant geriausiu būdu patenkinti vartotojus.
Lietuvos ūkio subjektams ypač svarbu perprasti visuotinės kokybės vadybos filosofiją ir metodus ir jais vadovautis kasdieninėje veikloje, nes be šių metodų neįmanoma patekti į rinką, o jeigu tai ir pavyktų, tai nebūtų įmanoma konkuruoti tarptautinėse rinkose su tomis gamybos kompanijomis, bankais, įvairiomis firmomis, kurios jau gyvena arba gyvens visuotinės kokybės dvasia.
Referatas susideda iš dviejų dalių. Pradžioje aiškinama kokybės vadybos esmė, pateikiamos pagrindinės sąvokos, kokie reikalavimai iškeliami kokybės vadybai. Antroje dalyje nagrinėjama kokybės vadybos plėtra Lietuvoje, jos problemos, taip pat nagrinėjama, kokia kokybė Lietuvos viešajame administravime.
Transcendentiniu požiūriu "kokybė nėra nei mintis, nei materija, bet trečia objektyvi realybė". Tai "…sąlyga tobulumo, reiškianti puikią kokybę, skirtingai nuo blogos kokybės. Kokybė yra pasiekimas arba siekimas aukštesnio standarto, kaip priešybė būti patenkintam prastu arba apgaulingu dalyku".
Produkto kokybė yra tikslus ir objektyviai išmatuojamas dydis. Kokybę atspindi produkto savybių ir požymių kiekis. Šiuo požiūriu geresnės kokybės produktai brangesni, nes pagaminti produktą, turintį daugiau savybių ir požymių, yra brangiau.
Kokybė gamyboje apibrėžiama kaip atitikimas iš anksto numatytų parametrų, kurie išreiškiami standartais, techninėmis sąlygomis, receptais ir kitais dokumentais. Bet koks nukrypimas nuo standartų yra defektas. Kokybė gamyboje pasiekiama projektuojant procesą (patikimumo projektavimas) ir taikant statistinį proceso valdymą gamybos metu, prevenciškai pastebint nukrypimus nuo standartų ir tuo būdu išvengiant defektų.
Vertės požiūris. Šiuo požiūriu kokybė apibrėžiama kaštų ir kainos sąvokomis. Kokybiškas produktas – turintis geras charakteristikas arba efektyviai eksploatuojamas priimtinais kaštais ar kaina. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis23.26 KB
AutoriusGedas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasJūrų technikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kokybes vadybos pletra Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2010-11-28 IP: 81.183.170.100
    pasha sako

    Nieko nera apie lietuvos vadybos autorius...viskas tik bendrai...

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą