Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Blogos kokybės kaštai ir jų įtaka darniam veiklos vystymuisi

Blogos kokybės kaštai ir jų įtaka darniam veiklos vystymuisi

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Šio darbo tikslas – išsiaiškinti blogos kokybės kaštų įtaką darniam veiklos vystymuisi bei pateikti jų mažinimo galimybes. Darnaus vystymosi samprata. Visuomenės vaidmuo siekiant darnaus vystymosi. Ateities procesų planavimas. Kolektyvinė socialinė atsakomybė (KSA). Visuotinės kokybės vadybos principai. Bloga kokybė. Prastos kokybės priežastys. Kokybės išlaidos. Kokybė išlaidų optimizavimas. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

XX a. ekonominis šuolis bei augantys žmonių poreikiai skatino besaikį mūsų planetos išteklių vartojimą. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais pradėta suvokti, jog negalima apsiriboti dabarties poreikių tenkinimu ir nesusimąstyti ateities kartų gerove. Tai suprato ne tik paprasti gyventojai, bet ir daugelis bendrovių. Jos pradėjo diegti kokybės vadybos pagrindus savo veikloje bei stengtis suderinti ekonominius organizacijos siekius su socialiniais bei aplinkosauginiais lūkesčiais. Pastebėtina, jog tiek kokybės vadyba, tiek darnus vystymasis nėra baigtiniai procesai, jie turi būti tobulinami nuolatos, atsižvelgiant į įvairias aplinkybes.
Šio darbo objektas - R. Isaksson straipsnis "Economic Sustainability and the Cost of Poor Quality" (ekonominė gerovė ir prastos kokybės kaštai.(2005))
Šio darbo tikslas – išsiaiškinti blogos kokybės kaštų įtaką darniam veiklos vystymuisi bei pateikti jų mažinimo galimybes.
Šiam tikslui pasiekti iškėlėme šiuos uždavinius:
1. išanalizuoti darnų vystymąsi įtakojančius veiksnius.
2. Apibūdinti darnų vystymąsi atspindinčius rodiklius.
3. Išanalizuoti prastos kokybės kaštus bei blogų kokybės kaštų priežastis.
Šis darbas atliktas remiantis R. Isaksson straipsniu "Economic Sustainability and the Cost of Poor Quality". Darbo tikslui pasiekti pasitelktas 21 literatūros šaltinis.


XX a. pabaigoje įvykęs informacinių-komunikacinių technologijų vystymo šuolis neįtikėtinai paspartino globalizacijos eigą. Globalizacija yra senas procesas, kuris ištisus šimtmečius vyko tyliai ir neskubėdamas. Šuoliškas informacinių-komunikacinių technologijų vystymasis, spartus ekonomikos vystymasis sąlygojo besaikį verslininkų pelno siekimą, gamybos didėjimą ir vis intensyvesnį gamtos išteklių naudojimą. Verslo korporacijos buvo tradiciškai suvokiamos kaip ekonominis objektas su pagrindine atsakomybe tam, kad gamintų prekes ir teiktų paslaugas tiek efektyviai kiek galima. Tokia nevaržoma liberali ekonomika privedė žmoniją prie ekologinių krizių ir prie neįtikėtino dydžio turtinės nelygybės.
Su stabilaus vystymo paradigmos pasirodymu 1980-ųjų pradžioje, korporacijos pradėjo nutolti nuo jų siauros ekonominės koncepcijos atsakomybės ir pradėjo strateginį reguliavimą atsakant į aplinkos spaudimą ir socialinio laukimo keitimą.1990-ieji paliudijo naują poslinkį paradigmose, įkvėptose iš dalies augančio įvertinimo poreikio į perėjimo nuo aplinkos vadybos platesnei darnaus vystymosi vadybai. (Raine Isaksson, 2005).
Pastarąjį dešimtmetį vis daugiau kalbama apie darnaus vystymosi svarbą, būtinybę siekti tokio tolygaus socialinio ir ekonominio vystymo, kuris nedarytų žalos aplinkai, nesekintų gamtinių išteklių ir nedidintų įtampos visuomenėje.
Organizacijos šiandien yra daug labiau linkusios padidinti savo veiklos pagrindą, labiau vertindamos ne trumpalaikį finansinį pelną, bet įtraukdamos ilgalaikius socialinius, aplinkos ir ekonominius poveikius ir pridėtinę vertę. Vadinasi, atsakomybės koncepcija palaipsniui praplatėjo ir pagal teoriją ir pagal labiau apsišvietusią praktiką, įtraukdama ne vien tradicinę ekonominę funkciją (pavyzdžiui, produktai, darbo vietos, vystymasis), bet taip pat ir aplinkos saugojimas ir socialinis poveikis ir visuomeninės gerovės apsvarstymas. Be to, nepaisant augančio tarptautinio sutarimo apie vientisesnį korporacinės socialinės atsakomybės (KSA) suvokimą, problema, vis dar esanti organizacijose, yra visapusės vadybos struktūros nebuvimo, kuri atkreiptų dėmesį, išlygintų ir sujungtų trigubą galutinį rezultatą (angl. Triple Bottom Line) apsvarstymas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21
Dydis177.25 KB
AutoriusKestutis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. D. Bagdonienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Blogos kokybes kastai ir ju itaka darniam veiklos vystymuisi [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. D. Bagdonienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą