Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>ISO 14000 serijos standartai

ISO 14000 serijos standartai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

ISO 14000 standartų atsiradimas. ISO 14000 standartuose - naujausias požiūris į aplinkos apsaugą. Aplinkos apsaugos vadybos sistemos. Pagrindiniai AAVS standartai. Aplinkos apsauga ir gamybos procesų kontrolė Lietuvoje. Įmonės apie ISO 14 000. Sertifikavimas jo objektai, tikslai, problemos, rūšys. Tarptautinė bandomųjų centrų akreditacijos konferencija (ILAAK). Standartų žymėjimas, pažymėkite standartus, Lietuvos standarto tapataus arba lygiaverčio tarptautiniam standartui su keitimu žymuo. Įmonės standarto į kurį įrašytas keitimas, žymuo.

Ištrauka

Ypatingas susirūpinimas aplinkos apsaugos pirmiausiai pasijuto labiausiai ekonomiškai išsivysčiusios šalyse, taigi tarptautinės organizacijos ėmė rengti standartus, kurie reglamentuoja ne tik mus supančios aplinkos – vanduo, oro, bei dirvožemio kokybės kontrolės metodus, bet ir tarptautinius aplinkos apsaugos vadybos standartus – t.y. ISO 14000 serijos standartų paketus. ISO 14000 standartų serija apima įvairius aplinkos apsaugos vadybos aspektus. ISO 14004 ir ISO 14001 standartai reglamentuoja aplinkos apsaugos vadybos sistemas. Šie standartai įgalina bet kokios ekonominės veiklos srities ar dydžio įmonę valdyti veiklos, produkcijos ar paslaugų įtaką aplinkai. Lietuvos standartizacijos departamento prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos 2003-06-01 duomenimis 45 Lietuvos įmonės yra įdiegusios sertifikuotas aplinkos apsaugos vadybos sistemas.
Naujausias požiūris į aplinkosaugą atsispindi vis griežtesniuose aplinkos apsaugos įstatymuose bei labiau ekologiškose visuomenės nuostatose. Pramonei būtina prisitaikyti prie šių aplinkybių. Tarptautinė standartizacijos organizacija, pasitelkusi daugybę įvairių šalių aplinkos apsaugos specialistų, 1996 m. išleido pirmuosius ISO 14000 serijos aplinkos apsaugos standartus. Juose pateiktos priemonės ir būdai, kaip padėti įmonėms valdyti jų daromą poveikį aplinkai. Be to, sertifikavimu įmonės gali pademonstruoti suinteresuotosioms šalims (vartotojams, valstybės institucijoms, bendruomenei, investuotojams, aplinkos apsaugos aktyvistams ir pan.) savo nuostatas aplinkos apsaugos atžvilgiu.
ISO 14000 serijoje išleista arba numatoma išleisti apie 20 standartų ir kitų dokumentų. Vieni šios serijos standartai (tokie kaip ISO 14001 ir ISO 14004) susiję su aplinkos apsaugos vadybos sistemomis (AAVS), kiti - su pagalbinėmis priemonėmis, kurių reikia įmonei, kad ji galėtų įgyvendinti AAVS normas (pvz., atlikti aplinkos apsaugos auditą, įvertinti produktų aplinkos apsaugos aspektus ir kt.).
ISO 14000 serijos standartai pateikia ne tik reikalavimus ir rekomendacijas AAVS, bet ir papildomų priemonių, pvz., kaip įvertinti įmonės veiklos ir jos produktų poveikį aplinkai, kokiais būdais pateikti atitinkamą informaciją suinteresuotosioms šalims.
ISO 14000 standartuose aprašytos AAVS modelis ir veikimo principai panašūs į ISO 9000 serijos standartuose (ypač 2000 metų redakcijos) aprašytų kokybės sistemų. Šis panašumas suteikia galimybę sujungti kokybės bei aplinkos apsaugos sistemas ir tokiu būdu sumažinti šių sistemų įdiegimo ir palaikymo sąnaudas, o sertifikuojant abi sistemas - ir sertifikavimo kainą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-19
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis25.21 KB
AutoriusAurelijus
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word ISO 14000 serijos standartai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą