Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Organizacijos krizių prevencija visuotinės kokybės vadybos požiūriu

Organizacijos krizių prevencija visuotinės kokybės vadybos požiūriu

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Visuotinės kokybės vadybos esmė. Visuotinės kokybės vadybos principai. Visuotinės kokybės vadybos principas – orientacija į vartotoją. Antrasis visuotinės kokybės vadybos principas – nuolatinis veiklos tobulinimas. Trečiasis visuotinės kokybės vadybos principas – visuotinis dalyvavimas. Šiuolaikinės visuotinės kokybės vadybos koncepcijos organizacijų valdyme. Krizių prevencija visuotinės kokybės vadybos požiūriu. Krizės samprata. Trys krizių prevencijos pakopos. Kokybės gerinimo reikšmė krizių prevencijos požiūriu. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje galima rasti daug pavyzdžių, kai naujų technologijų ir naujų kokybės vadybos metodų naudojimas yra ne tik ekonominės konkurencijos, bet ir organizacijų išlikimo rinkoje sąlyga. Visuotinės kokybės vadyba – tai priemonių sistema, nuolat palaikanti ir įgalinanti organizacijas kurti ir tobulinti savo konkurencinį pranašumą (Paulavičienė, 2001). Visuotinės kokybės vadybos metodų naudojimo plėtojimas leidžia sėkmingai spręsti daugelį sudėtingų problemų ir gali užtikrinti visapusišką veiklos modernizavimą. Tai ypač svarbu globalizacijos ir žinių visuomenės sąlygomis, kai nuolatinis žinių naudojimas, taikant moderniausius vadybos metodus, gali tapti pagrindiniu vertės kūrimo veiksniu (Stancikas, 2003).
Temos problematika: Nepalankiai pakitusi verslo aplinka, nenumatyti ir nepageidaujami įvykiai bei rizikingi įmonės vadovų sprendimai trumpesniam ar ilgesniam laikotarpiui sudaro nemokios įmonės būklę bei kelia bankroto grėsmę. Pastaraisiais metais nemokių įmonių skaičius Lietuvoje gana sparčiai auga, šalyje vidutiniškai per mėnesį bankrutuoja apie 50 įmonių, bankroto procedūros vykdomos daugiau nei 1200 įmonėse (Bankrutuojančių įmonių statistika, 2004).
Tarptautinės institucijos, tokios kaip Europos Komisija, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas bei Pasaulio prekybos organizacija pabrėžia nepakankamą Lietuvos įmonių konkurencingumą ir kviečia spartinti nemokių įmonių bankrotą, t.y. greičiau jas likviduoti. Lietuvoje jau ima veikti įmonių, susidūrusių su laikinais finansiniais sunkumais, gelbėjimo bei neperspektyvių įmonių greito išėjimo iš rinkos sistema: Ūkio ministerijoje įkurtas Įmonių bankroto valdymo departamentas; parengti ir priimti nauji Įmonių bankroto, Įmonių restruktūrizavimo ir Garantinio fondo įstatymai. Tačiau sistemos efektyvumas susijęs su konkrečios įmonės ūkinės-finansinės būklės analize, bankroto požymių atskleidimu laiku ir bankroto galimybės vertinimu.
Darbo tikslas: apžvelgti ir apibendrinti organizacijos krizių prevenciją, remiantis visuotinės kokybės vadybos principais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-31
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis24.16 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kriziu prevencija visuotines kokybes vadybos poziuriu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą