Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Organizacijos kultūros tyrimas diegiant visuotinę kokybės vadybą organizacijoje

Organizacijos kultūros tyrimas diegiant visuotinę kokybės vadybą organizacijoje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Organizacijos kultūros tyrimas diegiant visuotinę kokybės vadybą "X" organizacijoje. Įvadas. Organizacijos kultūros samprata. "X" Organizacijos kultūros stiprumas. "X" Organizacijos kultūros ir jos veiklos efektyvumo ryšys. "X" organizacijos kultūros kaitos ypatumai įgyvendinant VKV. "X" Organizacijos įdiegusios VKV kultūros bruožai. "X" organizacijos kultūros tipai. Išvados.

Ištrauka

Organizacijos kultūros sąvoka ir jos įvardijimas pirmą kartą buvo pavartoti 1951 metais E. Jaqueso veikale "Besikeičianti gamyklos kultūra", bet dėmesys atkreiptas buvo tik po dvidešimties metų.
VKV veiklai skatinti įsteigti Europos ir valstybiniai nacionalinių ūkio subjektų apdovanojimai – tai 1951 m. įdiegtas Japonijos nacionalinis kokybės apdovanojimas- Demingo prizas, 1994 m. įkurti Jungtinės Karalystės bei Lenkijos kokybės apdovanojimai.
Europos komisijos ir Europos kokybės organizacijos, kasmet organizacija Europos kokybės apdovanojimo konkursą. Europos kokybės prizais apdovanojamos tos organizacijos, kurios demonstruoja tobulą kokybės vadybą kaip pagrindinę nuolatinio tobulėjimo priemonę.
Šių prizų ir apdovanojimų vaidmuo yra dvilypis. Jie ne tik skatina organizacijas rungtyniauti tarpusavyje dėl geriausio įvertinimo, bet ir pateikia organizacijoms savo veiklos vertinimo metodiką.
Pasitelkus užsienio patirtį, baigtas rengti ir Lietuvos nacionalinis kokybės apdovanojimas- Nacionalinis kokybės prizas.
Todėl šiame praktiniame darbe nagrinėsime organizacijos kultūros koncepcija, apžvelgsime Organizacijos kultūros samprata, stiprumą, įvairius, veiklos efektyvumo ryšius, vkv kultūros bruožus bei kultūros tipus. Ši tema svarbi kiekvienai įmonei norinčiai didinti veiklos efektyvumą, organizacijos tobulinimą ir t.t . Įdiegus visuotinę kokybės vadybą organizacijos įtaka visuomenei didėja. PVZ. kokybiškesni produktai vartotojams sukelia malonumo, sukuriama naujų darbo vietų ir t.t.
Terminas organizacijos kultūra turi daugybe apibrėžimų, kurie siejasi su kultūra apibrėžimu.
Plačiąja prasme organizacijos kultūra yra priimtinų ir išmoktų esamųjų vertybių, reikšmių ir supratimų pasaulis, kuris žmones informuoja ir yra išreikštas, reprodukuotas ir yra perduodamas iš dalies simboline forma. Vieną pirmųjų organizacijos kultūros apibrėžimų yra pateikęs E. Scheinas. Pasak jo, "organizacijos kultūra – tai kertinių įsitikinimų modelis, išugdytas ar atrastas grupės žmonių jiems kartu sprendžiant savo problemas, susijusias su išlikimu aplinkoje bei integravimosi viduje; kadangi šis modelis jau kurį laiką veikė ir buvo rezultatyvus, todėl jis turi būti perduotas naujiems nariams, kaip vienintelis tinkamas būdas suvokti, jausti ir spręsti grupės problemas". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-13
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.33 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoktor. Virgilija Zinkevičiūtė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kulturos tyrimas diegiant visuotine kokybes vadyba organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • doktor. Virgilija Zinkevičiūtė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą