Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Visuotinė kokybės vadyba organizacijos viduje ir jos kaštai

Visuotinė kokybės vadyba organizacijos viduje ir jos kaštai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Visuotinės kokybės vadyba. Kultūros sistema. Techninė sistema. Valdymo sistema. Laiko normavimas. Pasitikėjimas. Baimė. Kaštai. Išvados.

Ištrauka

Visuotinės kokybės vadyba yra tokia vadybos filosofija ir metodai, kuriuos vartodama organizacija nuolat tobulėja, siekdama kuo geriau patenkinti suinteresuotųjų šalių poreikius, gerindama produktų kokybę ir mažindama kaštus.
"Visuotinė kokybės vadyba - tai žmonijos patirties koncentratas tobulinant mokslinio darbo organizavimo metodus." Jau praėjusio šimtmečio antroje pusėje visuotinės kokybės vadybos mokslo taikymo praktikoje efektyvumą įrodė garsus visuotinės kokybės vadybos profesorius E. Deming. Ilgametė praktika įrodė šio mokslo gyvybingumą. Visuotinės kokybės vadybos mokslo koncepcijos šiuo metu plačiai taikomos visame pasaulyje, todėl Lietuvos įmonėms, žengiančioms pasaulinės integracijos keliu bei vadybos specialistams, besiruošiantiems dirbti tose organizacijose, nepaprastai svarbu pasiekti, kad visuotinės kokybės vadybos principai taptų kasdieninio darbo norma.
Šio referato tikslas pagrįsti visuotinės kokybės vadybos svarbą organizacijai.
Referate analizuojama visuotinės kokybės vadybos svarba organizacijoms ir kiek tai joms kainuoja.
Rašant referatą remtasi šia pagrindine literatūra: S. Stoškaus "Bendrieji vadybos aspektai", V. Dikavičiaus, S. Stoškaus "Visuotinė kokybės vadyba".
Pasaulis per pastaruosius kelis dešimtmečius pasikeitė. Daug pramonės šakų prarado pasaulio rinkose savo kompetenciją, rinkas šiandien užvaldė užsienio prekės. Senieji vadybos metodai, tokie kaip kiekybe paremta gamyba, darbo matavimai, grindžiami kvotomis, priešiški darbo santykiai šių dienų pasaulinio verslo aplinkybėmis netinka.
Dabartinė sistema kelia nepasitikėjimą, baimę ir susirūpinimą. Labiau akcentuojamas tenkinimas negu optimizavimas. Vadyba turi plėtoti kokybės savimonę ir naująjį požiūrį, jog pakankamai geras nėra užtektinai geras. To galima pasiekti vien tada, kai bus tolydžio tobulinama ir bus keičiami vadybos bei darbo požiūriai.
Pagaminti kokybiška prekę nėra labai lengva. Daug įmonių pasitraukė iš rinkos arba bankrutavo dėl kokybiškų prekių trukumo arba dėl didelio kiekio broko. Taigi, kad įmonė klestėtų reikia palaikyti kokybę.
Nemaža vadovų net nesuvokia, kokius verslo tobulinimo metodus pasitelkia jų konkurentai ir, siekdami verslo tobulumo, iki minimumo sumažina blogos kokybės išlaidas. Beje Lietuvoje dar gyvas sovietinio mąstymo fenomenas, kai laukiama geresnių laikų. Dėl verslo nesėkmių bėda dažniausiai suverčiama arba blogiems laikams, arba blogiems darbuotojams. Laukiama, kada ateis geresni laikai ir tada viskas pasitaisys. Tačiau dažniausiai firma nesulaukusi geresnių laikų, subankrutuoja ir užleidžia pozicijas tiems, kurie nelaukia geresnių laikų, o daro pakeitimus jau šiandien ne tik versle,bet svarbiausiai - savo mąstyme. Šiuo metu gyvuoja nemažai konsultacinių firmų, pasiruošusių padėti verslininkams įdiegti kokybės sistemas, kurios jau yra minimalus garantas, jog apie 70 proc. VKV (visuotinės kokybės vadybos) elementų bus įdiegta. Be abejonės, yra ir objektyvių priežasčių, trukdančių VKV plėtrai. Tai nepakankamai išvystyta bankų paskolų sistema, pinigų stygius ir kt. Tačiau daugiausiai lemia smegenų sąstingis, kuris gimdo taip vadinamą "Visuotinį kokybės paralyžių".
Labai svarbu, kad visuotinės kokybės valdymo metodai būtų daugiau naudojami procesams taisyti o ne žmonėms kaltinti. Reikia, kad vadovas rimtai priimtu darbuotoju pasiūlymus ir leistu juos įdiegti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-03
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis19.38 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKupiškio r. Alizavos pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuotine kokybes vadyba organizacijos viduje ir jos kastai[speros.lt] [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kupiškio r. Alizavos pagrindinė mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą