Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Darbuotojų požiūrio į visuotinės kokybės vadybą tyrimas: UAB "Vaivorykštė"

Darbuotojų požiūrio į visuotinės kokybės vadybą tyrimas: UAB "Vaivorykštė"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Literatūros analizė. Kokybės samprata. Kokybės gerinimas. Josepho M. Jurano požiūris. W.Edvardo Demingo požiūris. Įmonės veiklos visuotinės kokybės vadybos atžvilgiu tyrimas. Teoriniai sprendimai. UAB "Vaivorykštė" trumpa veiklos apžvalga. Įmonės charakteristika. Produkcijos gamybos apimtys ir realizavimas. Pagrindinės UAB "Vaivorykštė" veiklos strategijos. UAB "Vaivorykštė" kokybės politika. UAB "Vaivorykštė" visuotinės Kokybės vadybos atžvilgiu tyrimas. Apklausa. Tyrimo eiga ir rezultatai. Išvados ir rekomendacijos. Požiūrio į darbo kokybę tyrimo anketa.

Ištrauka

Besivystanti technika, mokslo laimėjimai, ekonomika bei civilizacija kelia vis didesnius reikalavimus prekių ir paslaugų pasiūlos rinkoms. Didėjanti prekyba sąlygoja prekių įvairovę, o kartu vis augančią konkurenciją, kuri dėl galimybės veikti bei išsilaikyti rinkoje atspindi būtinybę tiekti tik kokybiškas ir paklausias prekes. Dėl to vis didesnis dėmesys skiriamas vartotojų interesų bei darbo kokybę sąlygojančių veiksnių tyrimui.
Lietuvoje visuotinės kokybės vadyba dar naujas mokslas. Nemažai apie jį net nėra girdėję, o kiti dažniausiai jį sieja tik su pateikiamo produkto kokybe. Iš tiesų visuotinė kokybė – tai ne tik kokybės reikalavimai fizinėms prekės savybėms. Bendrai visuotinė kokybės vadyba (VKV) gali būti apibrėžiama taip – tai į kokybę orientuotos organizacijos vadovavimo būdas, pagrįstas visų jos narių dalyvavimu, siekiant ilgalaikės sėkmės, tenkinant klientą ir naudos visiems savo organizacijos nariams bei visuomenei.
Kadangi šis mokslas dar palyginti neseniai pradėtas dėstyti aukštosiose Lietuvos mokyklose, nenuostabu, kad kokybės sistemos taikymas bei principų įgyvendinimas taip pat gana naujas ir Lietuvos įmonėse. Daug organizacijų vis dar išlikę seni darbo organizavimo, personalo valdymo principai, sudėtinga ir ilga adaptacija prie besikeičiančių rinkos sąlygų. Kuo didesnė įmonė, tuo sudėtingesnis veiklos organizavimas bei personalo valdymas. Todėl informacijos apie visuotinės kokybės vadybos principus platinimas organizacijos darbuotojų tarpe bei tų principų diegimas kompanijos veiklos organizavime tampa labai aktualus ir padeda darbuotojų atliekamą darbą integruoti bendram kompanijos tikslui pasiekti. Dar svarbiau yra užtikrinti, kad informacija pasiektų jos potencialų vartotoją, kad ji būtų priimta, suprasta ir pradėta taikyti praktikoje.
Vienas svarbiausių klausimų siekiant sėkmingai diegti visuotinės kokybės sistemą organizacijos valdyme yra ištirti, kaip darbuotojai supranta visuotinės kokybės esmę, kaip vertina jos aktualumą bei būtinumą kompanijos veiklai ir kaip yra pasiruošę priimti bei taikyti kokybės sistemos principus, kadangi taip galima įvertinti silpnąsias kompanijos vietas bei taikyti priemones kliūšių esminių organizacijos strategijų įgyvendinimo šalinimui. Tai labai svarbu ir dėl to, jog sąmoningi, profesionalūs bei sugebantys vertinti savo darbą, mokantys dirbti kolektyve ir galintys savo darbu prisijungti prie bendrųjų visos organizacijos tikslų įgyvendinimo darbuotojai yra vienas iš pagrindinių organizacijos kapitalų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis45.22 KB
AutoriusJurate
Viso autoriaus darbų27 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju poziurio i visuotines kokybes vadyba tyrimas UAB Vaivorykste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą