Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Organizacijos kultūros tyrimas diegiant visuotinę kokybės vadybą organizacijoje (2)

Organizacijos kultūros tyrimas diegiant visuotinę kokybės vadybą organizacijoje (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Organizacijos kultūros samprata. X organizacijos kultūros stiprumas. X organizacijos kultūros ir jos veiklos efektyvumo ryšys. X organizacijos kultūros kaitos ypatumai įgyvendinant visuotinę kokybės vadybą. X organizacijos įdiegusios VKV kultūros bruožai. X organizacijos kultūros tipai. Išvados.

Ištrauka

Pirmą kartą organizacijos kultūros sąvoka ir jos įvardijimas pavartoti 1951 m. E. Jaqueso veikale "Besikeičianti gamyklos kultūra", tačiau didelio dėmesio organizacijos kultūros problema susilaukė tik po dvidešimties metų.
Europos kokybės organizacijos kasmet organizuoja Europos kokybės apdovanojimo konkursą. Europos kokybės prizais apdovanojamos tos organizacijos, kurios demonstruoja tobulą kokybės vadybą kaip pagrindinę nuolatinio tobulėjimo priemonę.
Kaip žinote VKV veiklai skatinti įsteigti Europos ir valstybiniai nacionalinių ūkio subjektų apdovanojimai – tai 1951 m. įdiegtas Japonijos nacionalinis kokybės apdovanojimas - Demingo prizas, 1994 m. įkurti Jungtinės Karalystės bei Lenkijos kokybės apdovanojimai.
Šių prizų ir apdovanojimų vaidmuo yra dvilypis. Jie ne tik skatina organizacijas rungtyniauti tarpusavyje dėl geriausio įvertinimo, bet ir pateikia organizacijoms savo veiklos vertinimo metodiką.
Pasitelkus užsienio patirtį, baigtas rengti ir Lietuvos nacionalinis kokybės apdovanojimas- Nacionalinis kokybės prizas.
Ši tema yra aktuali kiekvienai įmonei norinčiai didinti veiklos efektyvumą, organizacijos tobulinimą ir t.t . Įdiegus visuotinę kokybės vadybą organizacijos įtaka visuomenei didėja. PVZ. kokybiškesni produktai vartotojams sukelia malonumo, sukuriama naujų darbo vietų ir t.t.
Terminas organizacijos kultūra apibrėžiamas labai įvairiai; tai susiję su sąvokos kultūra apibrėžimais.
Plačiąja prasme organizacijos kultūra yra priimtinų ir išmoktų esamųjų vertybių, reikšmių ir supratimų pasaulis, kuris žmones informuoja ir yra išreikštas, reproduktuotas ir yra perduodamas iš dalies simboline forma. Vieną pirmųjų organizacijos kultūros apibrėžimų yra pateikęs E. Scheinas. Pasak jo, "organizacijos kultūra – tai kertinių įsitikinimų modelis, išugdytas ar atrastas grupės žmonių jiems kartu sprendžiant savo problemas, susijusias su išlikimu aplinkoje bei integravimosi viduje; kadangi šis modelis jau kurį laiką veikė ir buvo rezultatyvus, todėl jis turi būti perduotas naujiems nariams, kaip vienintelis tinkamas būdas suvokti, jausti ir spręsti grupės problemas".
Organizacijos kultūra atlieka septynias funkcijas:
Lemia organizacijos svarbiausius siekius ir kriterijus, kuriais ji turėtų vertinti savo sėkmes ir nesėkmes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-01
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.18 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos kulturos tyrimas diegiant visuotine kokybes vadyba organizacijoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą