Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Kokybės vadyba spartėjančiomis globalizacijos sąlygomis Lietuvoje

Kokybės vadyba spartėjančiomis globalizacijos sąlygomis Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Santrauka. Vartojamosios sąvokos. Įvadas. Visuotinės kokybės vadybos koncepcija. Pagrindiniai kokybės valdymo sistemos principai. Kokybės kontrolės reikšmė įmonės veiklai. Naujas požiūris į techninį harmonizavimą ir standartus. Globalizacija ir Lietuvos ekonominė politika. Teoriniai sprendimai. Tyrimai ir jų rezultatai. Tyrimo aprašymas. Tyrimo rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Visuotinės kokybės vadybos siekimas yra labai aktualus kiekvienai šiandieninei organizacijai.
Visuotinės kokybės vadyba suprantama taip, jog kiekviena veikla turi būti tobulinama. Jei įmonė sutvarkyta šiuolaikiniais metodais, tai visos darbo vietos yra svarbios. Vadinasi, visuotinės kokybės vadyba – viską apimanti kokybės vadyba.
Kliūtis, trukdančias organizacijos darbuotojams siekti visuotinės kokybės, reikia laiku pastebėti ir kuo greičiau šalinti.
Lietuvoje kol kas mažai įvairios mokslinės medžiagos, kurioje būtų nagrinėtos kliūtys, trukdančios organizacijos darbuotojams siekti visuotinės kokybės.
Vidinė organizacijos kultūra turi įtakos jos siekiams ir kriterijams, lemia, ko organizacija ir jos nariai gali tikėtis vieni iš kitų, nustato narių elgesio normas, baudimo ir skatinimo būdus, nustato tarpusavio elgseną. Dauguma visuotinės kokybės vadybos tyrėjų pažymi, kad viena svarbiausių sąlygų visuotinės kokybės vadybai įdiegti yra tam tikros organizacijos kultūros sukūrimas. Ateities dalyku kokybės vadyba laikoma kokybės kultūros diegimas.

DARBO TIKSLAS – įvertinti visuotinės kokybės vadybos principų ir metodų naudojimo būtinumą spartėjančios globalizacijos sąlygomis Lietuvoje.

DARBO UŽDAVINIAI:
1. Atlikti reikiamos mokslinės literatūros (naudojamos darbe) tyrimą
2. Apžvelgti VKV koncepciją ir kokybės įtaką Lietuvos verslo įmonėms
3. Atlykti kokybės tyrimą, apklausą organizacijos žmonių , kas gerai , kas blogai darbe
4. Pateikti išvadas ir rekomendacijas , kaip galima tobulinti, gerintį visuotinės kokybės vadybą


Vidinė kultūra turi suvienyti ir nukreipti darbuotojus organizacijos tikslams siekti, pripažįstant bendras vertybes. Ji turi labai didelę įtaką darbuotojų motyvacijai. Motyvacijai kelti labai svarbus faktorius yra darbo užmokestis, teisingas jo nustatymas, tačiau nė kiek ne menkesnį vaidmenį atlieka tokie faktoriai kaip tobulėjimo, kilimo karjeroje galimybės, komandiruotės (į užsienio firmas, muges, parodas), darbuotojų sugebėjimų įvertinimas, specialūs posėdžiai (pagerbti pasižymėjusius kolegas), vertingos dovanos, straipsniai laikraščiuose, nuolatiniai pavaldinių darbo vertinimai (periodiškai apibendrinant padalinio veiklos rezultatus, išryškinti kiekvieno darbuotojo veiklos kokybę), įmonės geriausių specialistų konkursai ir pan. Vienokių ar kitokių paskatų vyravimą lemia valstybės išsivystymo lygis, žmonių socialiniai lūkesčiai. Tyrimai rodo, jog dabar Lietuvoje žmonės labiau pageidauja materialinio skatinimo, ir tai siejama su valstybės ekonominiu statusu.
Visuotinėje kokybės vadyboje kiekvienas darbuotojas tampa svarbiu proceso elementu, nuo kurio priklauso galutinis rezultatas. Be darbuotojų negali egzistuoti įmonė. Norėdami išsilaikyti rinkoje, įmonė turi būti geriausia šakoje, kurioje ji veikia. Todėl reikia ne tik ieškoti naujų produktų, rinkų, gerų specialistų, bet ir ieškoti naujų įmonės valdymo sistemų. Ar įmonė pradės dirbti kitaip nei ji dirba šiandien, didžia dalimi priklausys nuo ankščiausio lygio vadovų. Jei vadovai žiūri į įmonės ateities perspektyvas, tai jiems yra būtina rasti naujus valdymo metodus, kurie padidintų įmonės efektyvumą ir įmonė įgytų pranašumą prieš konkurentus. Diegiant naują sistemą turi dalyvauti visi darbuotojai. Vadovas turi sudominti ir išaiškinti, kokie bus nauji darbo metodai, kaip pasikeis dabartinė, tiek darbuotojo tiek visos organizacijos, veikla ir kokie pranašumai bus naujojoje veikloje.
Tikslų pasiekimas plačiausiai naudojamas organizacijos efektyvumo kriterijus.Efektyvumas, atsižvelgiant į tikslų pasiekimo kriterijų, yra matuojamas taip , kaip gerai organizacija pasiekia ar viršija savo išsikeltus tikslus. Produkcijos gerinimas, įtraukiant santykius tarp įplaukų ir produkcijos, yra tikslas pagrindinio organizacijos lygio. Be to, tikslai gali būti nustatyti organizacinėmis pastangomis tokiomis kaip mažumos stiprinimas, užteršimo apsauga, ir kokybės tobulinimas.
Dabartiniu metu Lietuvoje galima pastebėti aktyvų vadybos mokslo vystymąsi: naujausi vadybos mokslo pasiekimai analizuojami, diegiami praktikoje. Didelis dėmesys Lietuvoje skiriamas Visuotinei kokybės vadybai, jos analizei bei įdiegimui Lietuvos įmonėse bei organizacijose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis61.96 KB
Autoriussimbulka
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJonušauskienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kokybes vadyba spartejanciomis globalizacijos salygomis Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Jonušauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą