Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Kokybės standartai ir jų matavimo būdai

Kokybės standartai ir jų matavimo būdai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Įmonės charakteristika. Technologijos. Apyvarta. Investicijos. Rinkos. Kokybė AB "Snaigė". Akivaizdi nauda. Kokybė tapo neatsiejama įmonės veiklos dalis. Ekologija. Išteklių saugojimas. Gaminio projektavimas ir tobulinimas. Tinkamų medžiagų pasirinkimas. Įmonėje taikomų kokybės standartų apibūdinimas. ISO 9001. ISO 14001. Išvados.

Ištrauka

Norėdamos šių dienų pasaulio rinkoje atlaikyti konkurenciją, bendrovės turi akcentuoti kokybę. Vadinasi, reikia kurti, siekti ir didinti bendrovės sistemų, jos gaminių ir paslaugų lygį. Tik taip įmanoma patenkinti ir viršyti vartotojo lūkesčius.
Vienas iš svarbiausių veiksnių, padedančių didinti prekių, paslaugų konkurencingumą, yra kokybė, jos stabilumas. Verslo klientus domina kiekvienos įmonės sugebėjimas tvarkytis ir organizuoti savo veiklą, siekiant rinkai pateikti keliamus reikalavimus atitinkantį produktą. Todėl, renkantis tiekėją ar verslo partnerį, vertinamas ne tik tiekiamas produktas, bet ir tiekėjo patikimumas kokybės srityje, kuris labai priklauso nuo taikomų kokybės vadybos metodų.
Norint užtikrinti tinkamą prekių bei paslaugų kokybę, įmonėse diegiami standartai, reglamentuojantys kokybės vadybą ir kokybės užtikrinimą.
Kokybės matavimo esmė. Visuotinės kokybės vadyba dažnai vadinama kokybės gerinimu. Šiuolaikinėms organizacijoms privalu tobulinti savo gaminių ir paslaugų kokybę, kad atsispirtų konkurencijai ir išlaikytų verslą.
Neįmanoma sužinoti, ar buvo kokybė gerinta, jei ji nebuvo matuota ir gretinta. Norint nuolat gerinti kokybę, reikia ją nuolat matuoti ir gretinti. Matavimas yra viena iš svarbiausių kokybės vadybos programos sudėtinių dalių. Tinkami matavimai rodo, ar kokybės programa sėkminga ar nesėkminga.
Kokybės matavimo rodikliai leidžia firmai vertinti savo gaminių ir paslaugų gerumą bei gyvybingumą. Nematuojama kokybė gali atrodyti esanti pakankama, nors šiaip ją galima smarkiai patobulinti. Kokybės lygį nuo stebėtojo gali slėpti asmeninis nusiteikimas ar nuomonės. Kartais pats matavimas atkreipia kieno nors dėmesį, ir nematomi trūkumai staiga pasidaro akivaizdūs. Tada galima juos taisyti, kol jie netapo vieši ir fiksuoti.
1992 m. "Snaigė" buvo įregistruota kaip akcinė bendrovė. Tačiau pati pradžia – 1963 m., kai šaldytuvų gamykloje buvo sukurti pirmieji septyni buitinių šaldytuvų modeliai. Keturiasdešimties metų patirtis bei faktas, kad "Snaigė" iki šiol yra vienintelė buitinių šaldytuvų gamintoja ne tik Lietuvoje, bet Baltijos šalyse, bendrovei atveria dideles galimybes.
AB "Snaigė" gamina aukštos kokybės buitinius šaldytuvus, šaldiklius bei jų atsargines dalis. 2000 m. AB "Snaigė" išplėtė gaminių asortimentą ir sukūrė keturias gaminių klases, pritaikytas skirtingiems pirkėjų poreikiams. Šiuo metu gaminių pasiūla yra išties didelė, be to, bendrovė gamina keleriopų modelių šaldytuvus-vitrinas, šaldytuvus-mini barus bei vyno šaldytuvus įstaigoms ir viešbučiams. Per metus realizuojama gaminių maždaug už 174 mln. litų. Išaugę pardavimai leidžia tikėtis dar didesnės apyvartos šiais metais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis16.88 KB
AutoriusIcetea
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kokybes standartai ir ju matavimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą