Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Organizacijos veiklos įvertinimas pagal 14 E.W. Demingo kokybės vadybos programos punktų

Organizacijos veiklos įvertinimas pagal 14 E.W. Demingo kokybės vadybos programos punktų

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

"Kokybės revoliucija" Japonijoje. Edvardas Demingas (Edwards Deming) (1900–1993). Keturiolika E. Demingo principų. Organizacijos įvertinimas šalies ir regiono mastu. Demingo prizas. Darbas iliustruotas lentelėmis ir paveikslėliais.

Ištrauka

1945 m. Japonijoje kokybės siekimas apsiribojo kokybės kontrole. Statistiniai kokybės valdymo metodai buvo žinomi, tačiau vartojami retai. Japonijoje kokybės vadybos standartai taip pat plėtoti nuo seno. Standartizacijos idėjos šioje šalyje prasidėjo apie 1910 metus ir 1921 metais sukurti inžinerijos standartai (Garvin, 1988). Kai kurie D. Britanijos ir JAV kokybės standartai vėliau buvo studijuojami Japonijoje. Dalis jų išversta i Japonų klabą, siekiant juos plačiu suprasti ir vartoti Antrojo pasaulinio karo metu. Tačiau šie standartai plačiau nebuvo įgyvendinti.
Kokybė Japonijoje buvo žemo lygio, ir dauguma projektavimo gamybos ir kokybės valdymo metodų buvo atsitiktiniai ir nekoordinuoti. Tik po antrojo pasaulinio karo prasidėjo realūs kokybės vadybos pasikeitimai, kuriuos labiausiai skatino Jungtinių Amerikos Valstijų specialistai. Amerikos kokybės valdymo metodai buvo vartojami visame pasaulyje, tačiau didžiausią pasiekimą jie turėjo Japonijoje.
Japonijos pramonininkai susidomėjo E. Demingo ir W. Shewharto statistiniais kokybės valdymo metodais. Japonijos mokslininkų ir inžinierių sąjunga pakvietė E. Demingą mokyti sąjungos narius kokybės ir produktyvumo koncepcijos. Įžymus kokybės vadybos specialistas Ichiro Ishikawa buvo sąjungos prezidentas ir labai įtakingas, turtingas pramoninkas. E. Demingo filosofijos pamatas – tai, kad statistiniai kokybės valdymo metodai siekiant produktų kokybės gali būti pritaikyti visuose įmonės valdymo lygmenyse. Jis pabrėžė, kad pirkėjas yra pati svarbiausia sudedamoji gamybos proceso dalis. Kiekviena kompanija turi gaminti produktus, kurie patenkintu vartotojų poreikius. Jie teigė japonams, kad šie privalo sukurti "kokybės eksportą" ir gauti pinigų sumokėti už medžiagas ir prekes, reikalingas šaliai atstatyti, kad jų produktai turi tapti pasaulinio lygio. E. Demingo pripažinimo įrodymas yra 1951 metais japonų įkurtas E. Demingo prizas, kuriuo iki šiol kasmet apdovanojamos daugiausia pasiekusios kokybės vadybos srityje kompanijos ir žymiausi kokybės vadybos specialistai.
Kokybės revoliucijos pradžia Japonijoje dažniausia siejama su E. Demingo asmenybe. Jis buvo žymiausias kokybės vadybos specialistas iš visos JAV kokybės vadybos specialistų grupės, dirbusios Japonijoje. Tačiau kokybės vadybos problemos Japonijoje pradėtos spręsti žymiai anksčiau mažai žinomos grupės sąjungininkų komandoje, vadintoje civilinių ryšių sekcija (Civil Communications Sections (CCS)). Ši sekcija įkurta sąjungininkų Jungtinių pajėgų generalinio štabo rėmuose. Šios sekcijos pramonės padalinys greitai iškėlė sau uždavinį bendrauti su Japonijos gamintojais, gaminusiais ryšių priemones, siekiant pagerinti gamybos metodus.
Kokybės valdymas greitai tapo šio padalinio pagrindinis uždavinys, nes buvo svarbu sukurti Japonijoje patikimą nacionalinę ryšių sistemą. Todėl pagrindiniai šio padalinio specialistai ypač daug dėmesio skyrė kokybės vadybai. Šie specialistai yra dirbę Jungtinėse Amerikos Valstijose Western Electric or Bell Laboratories.
Statistiniai kokybės valdymo metodai Japonijoje sėkmingai pritaikyti dar 1945-1946 metais vakuuminių vamzdžių gamyboje. Tais pačiais metais šie metodai plačiai pradėti taikyti bandant elektrinius prietaisus, ir buvo sukurti kokybės standartai, kuriuos labai noriai vartojo Japonijos verslo vadovai kaip labai svarbų gamybos vadybos metodą. 1945-1950 metais Japonijoje paplito gamybos vadybos seminarai, kurie pradžioje vadinti mokslinės vadybos seminarais. Šiuose seminaruose kokybės vadybos klausimai buvo ypač akcentuojami kaip svarbiausia vadybos sudedamoji dalis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.39 KB
AutoriusA
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos veiklos ivertinimas pagal 14 E.W. Demingo kokybes vadybos programos punktu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą