Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>W.E. Demingo filosofija

W.E. Demingo filosofija

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Temos aktualumas. Referato tikslas. Referato uždaviniai. Referato analizės objektas. Demonstruojamos profesinės kompetencijos. Dėstymas. Terminų apibrėžtys. Pagrindinė medžiaga. Demingo prizas. E. Demingo sistema - filosofinė mokymo sistema "Gilaus žinojimo" sistema. E. Demingo keturiolika vadovavimo punktų. PATV. Demingo 10 žingsnių sistema. Išvados.

Ištrauka

XX -ojo amžiaus pradžioje, besivystant masinei gaminių gamybai ir atsirandant vis daugiau tarpusavyje konkuruojančių įmonių, gaminančių tos pačios paskirties gaminius, susidarė aplinkybės, skatinančios gerinti gaminių kokybę, mažinti savikainą, didinti gamybos našumą. Didėjo poreikis metodų ir priemonių, užtikrinančių gaminių, patenkančių į rinką, stabilią kokybę. Tam buvo pasitelkta matematinė statistika, pagrįsta tikimybių teorija. Buvo suprasta, jog į rinką patenkančių gaminių nuolat gerai kokybei užtikrinti būtina įvesti gaminių kokybės inspektavimą pačioje įmonėje.
Vienas iš žymiausių visuotinės kokybės vadybos kaip mokslo kūrimo pradininkų ir pagrindinių šio mokslo nuostatų diegimo iniciatorius buvo amerikietis prof. Edvardsas Demingas (Edvards Deming). Įvairiose veiklos srityse yra žmonių, kurie žymūs tuo, kad yra nežinomi. E. Demingas buvo pagrindinis šios sąvokos įrodymas. Nuo pat jo atradimo momento NBC televizijos eteryje 1980 metais iki jo mirties Demingas niekada neprarado pranašo, ignoruojamo savo šalyje, įvaizdžio. Tai žmogus, kuris manė, jog yra teisinga ir būtina išsakyti vadovybei jos trūkumus. Iš tikrųjų jis buvo vienas žymiausių kokybės teorijos mokytojų pasaulyje. Žmogus mielai sutinkamas valdymo įstaigose ar fabriko cechuose. Juo žavėjosi netgi tie, kuriuos jis suerzindavo. Jis teigė, kad būtent valdžia kalta dėl daugumos Amerikos "ligų", bet galbūt jo revoliucingiausi pranešimai valdančioms klasėms ir buvo svarbiausias įsitikinimas, kad darbuotojas gali ir yra pasiruošęs dirbti daug ir sunkiai, jei jam suteiksime sąlygas mąstyti, o kontrole bus vykdoma atsižvelgiant į kokybę.
Dauguma pasaulio pramoninių valstybių pastaruoju metu stengiasi skatinti savo šalių gamintojus gaminti aukščiausios kokybės gaminius tam, kad jie būtų perkami visose pasaulio rinkose. Taip jau istoriškai susiklostė, kad anksčiausiai ir efektyviausiai kokybės vadybos elementai buvo įdiegti Japonijoje, kur dirbo VKV pradininkai, tokie kaip E.Demingas ir eilė kitų. Jau 1951 m. tuoj po II pasaulinio karo Japonijos mokslininkų ir inžinierių sąjunga ( Union of Japanese Ssientists and Engineers-JUSE) tam, kad skatintų firmas diegti VKV principus, įsteigė Japonijos nacionalinį kokybės apdovanojimą - "Demingo prizą", kuris suteikiamas kasmet. Šis prizas teikiamas ne tik kompanijoms, bet ir kompanijų padaliniams bei atskiriems specialistams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis27.72 KB
Autoriusolga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLida Liubauskienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word W.E. Demingo filosofija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Lida Liubauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą