Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Visuotinės kokybės vadyba: darbuotojai visuotinės kokybės vadyboje

Visuotinės kokybės vadyba: darbuotojai visuotinės kokybės vadyboje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti darbuotojų vietą ir svarbą visuotinės kokybės vadyboje. Visuotinės kokybės vadybos samprata. Visuotinės kokybės vadybos modelis. Visuotinės kokybės vadybos struktūra. Vadovo vaidmuo visuotinės kokybės vadybos sistemoje. Vadovų tipai visuotinės kokybės vadyboje. Vadovo uždaviniai ir funkcijos. Žmogiškųjų išteklių vadyba visuotinės kokybės vadyboje. Žmogiškųjų išteklių vadybos vaidmuo ir esmė. Darbuotojų pripažinimas ir įvertinimas visuotinės kokybės vadyboje. Darbuotojų įgaliojimai ir komandinio darbo organizavimas. Darbuotojų įgaliojimo lygiai. Atsakomybė už asmeninę veiklą. Komandinio darbo organizavimas. Komandinio darbo nauda ir privalumai. Komandinio darbo įgyvendinimo prielaidos ir trukdžiai. Išvados.

Ištrauka

Kai kinta gyvenimo kokybė, tuomet didėja reikalavimai ir produktų bei paslaugų kokybei. Kiekvienas vartotojas nori, kad produktas ar paslauga, už kurią buvo sumokėta atitiktų kainą ir tarnautų ilgą laiką. Taigi galime teigti, kad visuotinės kokybės vadyba yra svarbi, kad būtų mažiau nesusipratimų dėl paslaugos ar prekės kokybės. Visuotinės kokybės vadyba yra vadybos filosofija ir metodai, kuriuos naudodama organizacija gali nuolat tobulėti, siekti, kad būtų kuo geriau patenkinti suinteresuotųjų šalių poreikiai, gali gerinti produkto kokybę ir mažinti kaštus. Taip pat VKV yra svarbi ne tik organizacijai, bet ir darbuotojams. Ji skatina darbuotojus prieštarauti, jei matoma, kad kokybės politika vykdoma neefektyviai, ir reikalauti, kad tuo būtų pasirūpinta. Taigi kokybės vadyba yra svarbi vartotojams, darbuotojams ir organizacijoms.
Darbo tikslas – išanalizuoti darbuotojų vietą ir svarbą visuotinės kokybės vadyboje.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti kokybės vadybos ir visuotinės kokybės vadybos (VKV) sampratą, struktūrą bei veikimo esmę.
2. Išsiaiškinti, koks vadovo vaidmuo visuotinės kokybės vadybos sistemoje.
3. Sužinoti žmogiškųjų išteklių vadybos vaidmenį, esmę bei aptarti darbuotųjų pripažinimą ir įvertinimą visuotinės kokybės vadyboje.
4. Išanalizuoti darbuotojų įgaliojimų ir komandinio darbo svarbą VKV.
Metodika: mokslinės literatūros ir internetinių šaltinių analizė.
Pirmą vadybos mokslo (gamybos vadybos) žingsnį 19 a. pab. žengė amerikietis Frederickas Tayloras (1856 – 1915). Tai lėmė poreikis didinti darbo našumą, nes 20 a. pr., ypač JAV, labai trūko kvalifikuotų darbininkų. F. Tayloras su savo artimiausiais padėjėjais Franku ir Lilian Džilbretais, V. Tomsonu, H. Ganttu atliko daug tyrimų pramonėje, statybose ir suformulavo racionalaus darbo organizavimo principus, kurie buvo kokybės vadybos ir visuotinės kokybės vadybos užuomazgos (Vanagas P., 2004).
Pirmiausia svarbu yra apibrėžti kokybės sąvoką, kuri apima ne tik tam tikro rezultato reikalavimų atitikimo laipsnį (kaip pvz. produkto), bet ir nusako kokybę gamyboje bei produkto lygio atitikimą, kurio reikalauja vartotojai (t. y. kokybė vartotojui). Vadyba, o mūsų analizuojamu atveju kokybės vadyba – tai koordinuoti veiksmai, kreipiantys ir valdantys organizacijos veiklą, susijusią su kokybe (Kaziliūnas, 2007). Kokybės vadyba susideda iš keturių pagrindinių dalių: kokybės planavimo, kokybės valdymo, kokybės užtikrinimo bei kokybės gerinimo. Šios sudedamosios kokybės vadybos dalys analogiškai reiškia, jog viena iš jų yra nukreipta kokybės nustatytiems tikslams nustatyti ir pasiekti, kita – juos įvykdyti bei gerinti. Svarbu, žinoma, ir užtikrinti, jog bus įvykdyti kokybės iškelti reikalavimai. Visa tai tarptautiniame standarte apibrėžiama kaip kokybės vadybos objektas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis60.21 KB
Autoriustustee
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasE. Vaidelytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuotines kokybes vadyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • E. Vaidelytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą