Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>ISO 9000 standartų taikymas

ISO 9000 standartų taikymas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

ISO šeima. ISO standartai Lietuvoje. Lietuvos standartizacijos departamento teisių perėmimas. ISO 9000 diegimo procesas įmonėje. Kokybės vadybos sistemų nelygiavertiškumas. ISO 9000 serijos standartų ir visuotinės. kokybės vadybos santykio problema. Kritika dėl neatitikimo šiandieniniam nesusipratimui apie kokybės vadybą. Kritika dėl organizacinės kultūros ignoravimo. Išvados.

Ištrauka

Pradėkime nuo klausymo, kas tai yra ISO. Tai yra tarptautinė standartų organizacija (International Standartization Organization). Lietuviška santrumpa būtų TSO, tačiau taip jau susiklostė, kad naudojama būtent angliška santrumpa ISO. Trumpai apie šia organizaciją. ISO – nacionalinių standartų institutų tinklas iš 130 šalių su centrine būstine Ženevoje (Šveicarija), kuri koordinuoja ir išleidžia jau užbaigtus standartus. Visi strateginiai sprendimai priimami ISO narių kasmetinėje generalinėje asamblėjoje. Pasiūlymai, gauti iš narių, yra išnagrinėjami ISO taryboje, išrinktoje iš visų narių, kuri panaši i biznio organizacijos direktorių tarybą. Taryba susirenka 3 kartus per metus ir jos narystė keičiama rotacijos būdu. Operacijos yra tvarkomos generalinio sekretoriaus, kuris skiriamas pastoviam darbui. Generalinis sekretorius atsiskaito Prezidentui, kuris ir žymi standartizacijos ar biznio figūra, renkamas dvejiems metams. Leidžiamas menesinis ISO biuletenis. ISO susideda iš 187 technikos komitetų. ISO 9000 serijos standartus kuria ir tvarko ISO TC 176 / SC2, t.y. 176-as technikos komitetas.

Lietuvoje ISO 9000 kokybės sistemos pradėtos diegti maždaug apie 1991-1992 m. Šiuo metu Lietuvoje jaučiamas stiprejantis susidomėjimas šiomis sitemomis. Nepatikslintais duomenimis Lietuvoje ISO 9000 kokybės sistemas šiuo metu diegia apie 50-100 įmonių, yra nemažai firmų, ketinančių jas diegti ateityje. O rinka tiek Lietuvoje tiek Vakarų Europoje, su kuria dažniausiai bandoma užmegsti ryšius, ja pripildyta, ir kokybės klausymai yra vieni iš svarbiausių. Reikia pažymėti, kad Lietuvoje jau yra ir tokių firmų, kurios, diegdamos tik vidaus rinkai, taip pat rimtai žiūriį klientų poreikių tenkinimą ir diegia arba ketina diegti kokybės sitemas.
ISO 9000 diegimo procesą įmonėje galima pavaizduoti kaip parodyta toliau pateiktame algoritme.
Pagrindiniai kokybės sistemos elementai ir jų tipai yra šie:
Kokybės sitemos vadovas
Kokybės sistemos procedūrų dokumentai
Darbo instrukcijos
Kokybės duomenų įrašai ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-23
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis22.13 KB
AutoriusJerry
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVirgilija Zinkevičiūtė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word ISO 9000 standartu taikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Virgilija Zinkevičiūtė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą