Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Organizacijos blogos kokybės priežasčių analizė: papildomos laiko, darbo, materialiosios sąnaudos ar nauda

Organizacijos blogos kokybės priežasčių analizė: papildomos laiko, darbo, materialiosios sąnaudos ar nauda

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Blogos kokybės priežasčių analizė. Kokybės kaina. Prastos kokybės kaina. Kokybės užtikrinimo išlaidos. Gedimų prevencijos išlaidos. Gaminių kokybės įvertinimo išlaidos. Neatitikimo išlaidos. Kokybės išlaidų optimizavimas. Kokybės vadyba. Darbuotojų suinteresuotumas kokybe. Kokybės vadybos standartai. Išvados.

Ištrauka

Organizacijos kokybė yra visų organizacijos skyrių, darbuotojų, politikos ir įrengimų efektyvumo ir efektingumo suma. Yra du modelių žvalgybos tipai : vidinis ir išorinis. Vidinė žvalgyba yra tokia, kai firma gretina vidinius tos pat organizacijos skyrius ar padalinius. Išorinė žvalgyba gretina savąją organizaciją su varžove ar pasaulinio lygio firma, pirmaujančia kurio nors proceso atžvilgiu.
Organizacija taip pat gali pamatuoti savo bendrąją kokybę, remdamiesi Baldrige’o ar Demingo premijomis, jei nori pati save įvertinti. Jai nebūtina konkrečiai kreiptis dėl kurios nors šios premijos, kad galėtų save įvertinti. Ji gali imti nuorodas, sudarytas premijoms gauti, kaip standartą gretinti save su kitomis pasaulinio lygio organizacijomis. Tos nuorodos sudarytos gerai ir tinka paprastai visų organizacijų problemoms bei užduotims.
Kada prireikia apibrėžti problemą? Tada, kai kokybės kontrolės priemonės rodo, jog gamybos cikle nuolat egzistuoja nuokrypiai didesni už tuos, užtikrinančius gerą kokybę.
Kas turi imtis problemų apsibrėžimo? Kiekvienai rimtai kokybės tobulinimo iniciatyvai reikia vadovaujančios grupės – kokybės tarybos. Tokia taryba paprastai susideda iš vyriausiojo administratoriaus ir jo artimiausių pagalbininkų.
Kitas svarbus kokybės iniciatyvos diegimo elementas yra apdovanojimų sistemos peržiūrėjimas. Visiems į procesą įtrauktiems darbuotojams turi būti kokiu nors būdu atlyginta už papildomai užkrautą darbo naštą.
Norint apsibrėžti problemą nesvarbu , kokia tvarka bus aptariamos aukščiau paminėtos šešios priemonės. Po jų pritaikymo pasiekti rezultatai priklausys nuo taikiusiųjų įgūdžių.
Idėjų varžybos (,,smegenų šturmas"). Tai grupinis procesas, kai individai kuria idėjas.Tikslas – siūlyti minčių konkrečiai problemai spręsti. Visi grupės nariai laikomi lygiaverčiais. Svarbioms idėjų varžyboms kai kurie ekspertai pataria kviesti talkininką. Toks talkininkas turėtų turėti daug įgūdžių ir išmanyti, kaip tokias varžybas rengti. Jis turi užtikrinti visų grupės narių dalyvavimą ir padėti sušaukti darbingą sueigą. Tipiškas idėjų varžybų susirinkimas gali trukti kelias valandas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-17
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis85.43 KB
AutoriusAukse
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos blogos kokybes priezasciu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą