Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>ISO 9001 ir ISO 9004 kokybės užtikrinimo modelis, normatyviniai techniniai dokumentai

ISO 9001 ir ISO 9004 kokybės užtikrinimo modelis, normatyviniai techniniai dokumentai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Standartas. Kas yra ISO? ISO 9000:2000 kokybės vadybos šeimos standartai. ISO 9000:2000 šeimos standartų sudėtis. ISO 9000:2000 Kokybės vadybos sistemos. ISO 9001:2000 Kokybės vadybos sistemos. Reikalavimai. ISO 9004:2000 Kokybės vadybos sistemos. Veiklos gerinimas. Rekomendacijos. Ką parodo ISO 9001:2000 sertifikatas? Kam man reikalinga ISO 9001:2000 reikalavimus atitinkanti kokybės vadybos sistema? Kaip vyksta ISO 9001:2000 standarto diegimas ir sertifikavimas? Kam reikalingi konsultantai? ISO 9004:2000. ISO 9001 ryšys su ISO 9004. Taikymo sritis. Kokybės vadybos principų taikymas. Sertifikavimas.

Ištrauka

Standartas - tai susitarimo pagrindu parengtas ir pripažintos įstaigos patvirtintas dokumentas, nustatantis bendram ir daugkartiniam naudojimui tinkančias taisykles, bendruosius principus ar charakteristikas ir yra skirtas įvesti optimalią tvarką tam tikroje srityje.
Gaminiams, produktams ir paslaugoms įmonės gali taikyti Lietuvos standartus (LST) arba rengti įmonės standartus (ĮST). Įmonių veikloje pirmenybė turėtų būti teikiama Lietuvos standartams, kurie yra priimti, remiantis tarptautiniais ir Europos standartais. Tarptautiniai bei Europos standartai Lietuvos standartais tampa, jeigu jie išverčiami į lietuvių kalbą ir juos priima atitinkamas standartų technikos komitetas. Rečiau vartojami standartai gali būti priimami ir viršelio būdu - į lietuvių kalbą išvertus tik standarto pavadinimą.
Lietuvos standartų projektus rengia tam tikros veiklos srities Lietuvos standartizacijos departamento technikos komitetai, o tvirtina Lietuvos standartizacijos departamentas. Lietuvos standartai rengiami pagal standartų programą, kuri sudaroma ir tvirtinama Lietuvos standartizacijos departamento nustatyta tvarka. Pagrindinius nacionalinės standartizacijos tikslus ir principus, Lietuvos standartų rengimo ir taikymo tvarką, standartų ir techninių reglamentų ryšį reglamentuoja Lietuvos Respublikos standartizacijos įstatymas. Įmonės standartus ir jų keitimus tvirtina gaminanti gaminius arba teikianti paslaugas įmonė. Galiojančiais laikomi tie gaminių ir paslaugų įmonės standartai, kurie yra įregistruoti Lietuvos standartizacijos departamente.
Lietuvoje standartai pasirenkami taikyti savanoriškai, išskyrus atvejus, kai galiojantys Lietuvoje teisės aktai, reglamentuojantys tam tikrą veiklos sritį, nurodo, kad toje veiklos srityje konkretų Lietuvos standartą arba jo dalį taikyti privalu. Subjektams, savanoriškai pasirinkusiems ir teisės aktų nustatyta tvarka deklaravusiems produktų ar paslaugų atitiktį Lietuvos standartams, deklaruotų standartų techniniai reikalavimai tampa privalomi.
Kas yra ISO?
ISO yra tarptautinė standartizacijos organizacija – "International Organization for Standartization", jungianti nacionalines standartizacijos įstaigas iš maždaug 140 šalių. Lietuvos standartizacijos departamentas yra šios organizacijos narys korespondentas.
Lietuvoje kokybės vadybos supratimas, šio vadybos metodo išmanymas yra ISO 9000 šeimos standartų lygmens. Šiuo metu jau turime šimtus įmonių, kurios įgyvendino ir gyvendina kokybės vadybos sistemas pagal ISO 9001:2000 standartų reikalavimus. ISO 9000 šeimos standartai, pradėti vartoti 2000 metais, yra tikrai svarbus tvirtas pamatas visuotinės kokybės vadybai įgyvendinti, jeigu tai daroma ne formaliai, o keičiant organizacijos kultūrą.
Iš tiesų kuriant kokybės gerinimo strategijas verta siekti šių standartų reikalavimų, t.y. įgyvendinti kokybės vadybos sistemas pagal ISO 9001:2000 ir 9004:2000 kokybės vadybos standartų reikalavimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis42.42 KB
AutoriusAurelijus
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word ISO 9001 ir ISO 9004 kokybes uztikrinimo modelis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą