Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Kokybės vadyba (9)

Kokybės vadyba (9)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Kokybės samprata. Kokybės matavimo tikslai ir kliūtys. Kokybės matavimas organizacijoje. Gaminio kokybės matavimas. Proceso kokybės matavimas. Paslaugų kokybės matavimas. Organizacijos kokybės matavimas. Auditas. Išvados.

Ištrauka

Visuotinės kokybės vadyba – tai mokslas, tyrinėjantis universalius metodus, užtikrinančius prognizacijos išlikimą rinkoje, tenkinant bei viršijant esamus bei numatomus vartotojų poreikius.(V. Dikavičius, 2003, p.3) Šis mokslas grindžiamas pastovaus tobulėjimo filosofija, kuri gali būti taikoma ne tik ne tik organizacijų darbo kultūros bei gaminių kokybės užtikrinimui, bet ir kitose gyvenimo srityse.
Visuotinės kokybės vadyba yra palyginti naujas dalykas ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Šios disciplinos atsiradimą stimuliavo konkurencinė kova, kai per ketvirtį amžiaus po Antrojo pasaulinio karo Japonijos verslininkai sugebėjo pavyti ir pralenkti JAV ir Europos verslininkus produktų kokybės ir produktyvumo lygiu
Tam, kad užtikrintume kokybę, būtina ją nuolat matuoti ir, gretinant rezultatus, nustatyti kokybės kitimo tendenciją reikalaujamo kokybės lygio atžvilgiu tam, kad laiku atliktume koreguojančius veiksmus reikiamam kokybės lygiui palaikyti. Matuodama kokybę, firma turi turėti galvoje faktinę kokybę ir idealiosios kokybės sampratą.
Nuolatinis kokybės gerinimas yra pagrindinis visuotinės kokybės vadybos siekis. Jis rodo ir firmos sugebėjimą atlaikyti konkurenciją. Gerinti reiškia keisti, t.y judėti iš dabartinės būklės į naują. Todėl firmos turi žinoti ir matuoti silpnąsias savo gaminių, procesų ir paslaugų vietas. Po to šie kritiniai komponentai gali būti pastiprinami ar keičiami, taigi ir kokybė gerinama. Verta pasakyti, jog kokybės keitimui ir gerinimui reikia ir dabartinių matavimo įgūdžių. Tai mus paskatino pasidomėti šia tema. Darbo tikslas – apžvelgti šiuolaikinius kokybės matavimo metodus.
Nagrinėdami kokybės matavimo metodus, aš bandžiau išspręsti šiuos uždavinius:
Išsiaiškinti kokybės matavimo tikslus ir kliūtis;
Nustatyti šiuolaikinius organizacijos, gaminio, proceso ir paslaugų kokybės matavimo principus;
Apžvelgti kokybės matavimo duomenų rinkimo ir pateikimo būdus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis20.87 KB
AutoriusRimantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kokybes vadyba (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą