Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Kokybės vadybos įtakos vertinimo aspektai

Kokybės vadybos įtakos vertinimo aspektai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikinės ir ateities organizacijos. Organizacijos esmė. Organizacijos kokybės vadybos sistemos įtakos. Organizacijos kokybės vadybos įtakos. Vertinimo aspektai. Kokybės vadybos sistemos vertinimo procesai. Auditas organizacijoje. Vartotojo patenkinimo matavimas ir monitoringas. Finansinės priemonės. Kokybės vadybos vertinamoji analizė. Savianalizė. Kokybės vadybos sistemos diegimo nauda. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Visuotinė Kokybės Vadyba (VKV) yra gana plati vadovavimo teorija su grupe svarbių principų, drauge sudarančių tolydžio gerinimo darbo organizavimo pamatą. Ji nėra orientuota vien tik į produktą, bet ir į darbo išteklius moksliniu metodu – numato, kaip gerinti medžiagas ir paslaugas, kurios teikiamos organizacijai, kaip tobulinti visus organizavimo procesus ir tinkamai tenkinti vartotojų reikmes dabar ir ateityje. VKV metodu siekiama tobulinti verslo konkurencinę poziciją, garantuoti išlikimą ir didinti galimybes siekti tikslų. Taip pat VKV siekia motyvuoti darbuotojus ir patenkinti jų lūkesčius, nes tik tuomet įmonė dirbs efektyviai, kai darbuotojas bus motyvuotas ir patenkintas savo pareigomis ir atliekamu darbu.
Organizacija, būdama socialine – ekonomine sistema nuolat keičiasi, mainosi. Tai pasakytina tiek apie jos sudaromuosius elementus, tiek ryšius, tiek dydį ir kitas svarbias charakteristikas. Tačiau organizacijos būna labai skirtingos savo prigimtimi, siekiais, veikla, struktūromis, nariais, jų tikslais ir kitomis labai svarbiomis charakteristikomis.
Kiekvienos organizacijos vadovo siekis yra sėkminga organizacijos veikla, kuri besikeičiančios aplinkos sąlygomis gali būti tik organizacijai išliekant konkurencinga. Turime daug pasaulinių pavyzdžių, kai naujų kokybės vadybos sistemų naudojimas yra ne tik ekonominės konkurencijos, bet ir firmų išlikimo rinkoje sąlyga. Kokybės vadybos sistema- priemonių sistema, nuolat palaikanti ir įgalinanti organizacijas kurti ir tobulinti savo konkurentinį pranašumą.
Visuotinės kokybės vadyboje ryšys tarp nuolatinio tobulinimo ir organizacijos plėtros pasireiškia per strateginį planavimą. Organizacijos veiklos vertinimo sistema, kaip moderni vadybos priemonė, turi atitikti organizacijos veiklos strategiją. Veiklos, ir ypač jos kokybės vertinimas, yra priemonė nuolatiniam organizacijos veiklos ir jos atitikimo pokyčiams stebėti, keičiant organizacijos strategiją.
Apibūdinti organizaciją galima įvairiai. Taip jau susiklostė, kad organizacijų apibrėžimų egzistuoja daugybė. Sisteminė valdymo koncepcija organizaciją traktuoja, kaip sistemą. Organizacija yra žmonių, kuriuos sieja bendradarbiavimo ryšiai, bendri interesai ir tikslai, grupė. t.y. organizacija yra socialinė – ekonominė sistema.
Organizacija – grupė žmonių, kurie sąmoningai derina savo veiklą, siekdami bendro tikslo. Žmonių grupė bus organizacija kai:
1. Ją sudarys bent du žmonės, kurie laiko save šios grupės nariais.
2. Kai grupė turės bent vieną bendrą ir vienodą, visiems savo nariams, tikslą.
3. Kai grupės nariai sąmoningai drauge dirbs bendram tikslui pasiekti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis48.03 KB
AutoriusJustinas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kokybes vadybos itakos vertinimo aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą