Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Organizacijos veiklos kokybės gerinimas ir kokybės kaštų mažinimas

Organizacijos veiklos kokybės gerinimas ir kokybės kaštų mažinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Visuotinės kokybės vadybos samprata. Organizacijos veiklos kokybės gerinimas. Kokybės vadybos veiklos įmonėje organizavimas. Kokybės gerinimo strategija. Kokybės matavimas. Kokybės sistema. Kokybės kaštai. Kokybės kaštų klasifikacija. Prevenciniai kaštai. Įvertinimo kaštai. Vidinių nuostolių kaštai. Išorinių nuostolių kaštai. Kokybės kaštų optimizavimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Visuotinės kokybės vadyba – tai mokslas, tyrinėjantis universalius metodus, užrikrinančius porganizacijos išlikimą rinkoje, tenkinant bei viršijant esamus bei numatomus vartotojų poreikius.(V. Dikavičius, 2003, p.3) Šis mokslas grindžiamas pastovaus tobulėjimo folosofija, kuri gali būti taikoma ne tik ne tik organizacijų darbo kultūros bei gaminių kokybės užtikrinimui, bet ir kitose gyvenimo srityse.
VKV kokybės esmė yra ta, kad ji skatina įmones, organizacijas nuolat tobulinti gamybą, geriau tenkinti vartotojo poreikius, gerinti gamintojų arba paslaugų kokybę ir mažinti kaštus. Dauguma kokybės problemų kyla dėl blogos gamybos technologijos, organizacijos ir valdymo. Todėl norint organizacijose įgyvendinti VKV reikia siekti pertvarkyti įmonės organizacinę struktūrą, valdymo sistemą, tobulinti gamybos procesus, parenkant naujas atlyginimo už darbą formas ir kitus VKV principus ir metodus.
Visuotinė kokybė yra susijusi su dideliais kaštais ir nemažais sunkumais. Per kelis dešimtmečius sukaupta patirtis patvirtina realią visoms kompanijoms, įgyvendinančioms sistemą, problemą: privalumai ir efektas pasirodo po gana ilgo laikotarpio, o didžiausi kaštai ir sunkumai patiriami jau pradinėje sistemos realizavimo stadijoje. Tačiau, gaila, bet, kai kurių įmonių vadovai, o dar blogiau, kad kai kurie verslininkų asociacijų vadovai mano, kad kokybės tobulinimo klausimai jiems aiškūs ir nėra ko gaišti laiko, o dar labiau, leisti pinigus šioje srityje. Taigi, siekiant sužinoti, kiek kainuoja prasta įmonės veikla, nustatyti, kuriose įmonės ar kurios kitos organizacijos grandyse susidaro didžiausios prastų gaminių išlaidos, būtina apskaityti ir nagrinėti jas. Todėl analizė labai svarbi ir įgyvendinant kokybės vadybos projektus, kad išmatuoti veiklos kokybės tobulėjimo lygį pinigine išraiška.
Darbo tikslas. Organizacijos veiklos kokybės gerinimas ir kokybės kaštų mažinimas teoriniu aspektu.
Darbo objektas. Visuotinės kokybės ekonomika.
Darbo uždaviniai:
1. Nagrinėjant mokslinę literatūra apžvelgti visuotinės kokybės vadybos sampratą.
2. Panagrinėti organizacijos veiklos kokybės gerinimą toriniu aspektu.
3. Aprašyti kokybės kaštų klasifikaciją ir panagrinėti jų mažinimą organizacijoje.
Darbo metodai:
mokslinės literatūros apžvalga;
antrinių duomenų (spaudos leidinių, internetinių puslapių) analizė;
Darbo apimtis ir struktūra. Darbas susideda iš įžangos, trijų ir išvadų. Darbe yra pateiktos 2 lentelės. Darbo apimtis 21 puslapiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.52 KB
Autoriusauksez
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos veiklos kokybes gerinimas ir kokybes kastu mazinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą