Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Kokybės vadyba>Visuotinės kokybės vadyba (10)

Visuotinės kokybės vadyba (10)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadinė dalis. Edvardsas Demingas. Džosefas Džuranas. Filipas B. Krosbis. Džeimsas Haringtonas. Kaoru – Išikava.

Ištrauka

XX – ojo amžiaus pradžioje, besivystant masinei gaminių gamybai, susidarė aplinkybės, skatinančios gerinti gaminių kokybę, mažinti savikainą, didinti gamybos našumą. Kiekviena organizacija privalo rūpintis kokybe, kad sėkmingai gyvuotų šių dienų verslo aplinkoje.
Kokybė – sudėtinga sąvoka, tapusi viena iš visuotinai patraukliausių visoje vadybos teorijoje. Kokybė darbo vietoje reiškia daugiau negu sukurti geresnį nei vidutinį produktą už prieinamą kainą. Šiandien tikrai vykdoma kokybės revoliucija, kuri reiškia nuolat gerėjančius produktus ir paslaugas konkurencine kaina; tai reiškia daryti gerus daiktus iš karto, o ne daryti klaidas ir jas taisyti. Kiekvienas verslas nori turėti kokybiškus produktus ir paslaugas, kuriuos vartotojas pajėgia įsigyti.
Per pastaruosius penkiasdešimt metų labai padidėjo medžiagų, komponentų, sistemų ir pačių galutinių produktų kokybės reikšmė. Gaminiams sudėtingėjant kiekvienos detalės kokybė tapo vis svarbesnė, griežtėjo gaminiams keliami patikimumo reikalavimai.
Pramonės gamybos kokybės reikšmė sparčiai augo jau Antrojo pasaulinio karo metais, ypač Jungtinėse Valstijose. Anksti pradėti kurti specialūs metodai, kuriais remiantis dideliuose gamybos srautuose būtų galima išrinkti gaminių egzempliorius, atitinkančius keliamus reikalavimus. Kitas žingsnis buvo žengtas tada, kai, pasitelkus statistikos priemones, pradėta valdyti gamybos procesus stengiantis iki nulio sumažinti brokuotų gaminių skaičių.
Vienas iš žymiausių visuotinės kokybės vadybos kaip mokslo kūrimo pradininkų buvo amerikietis prof. Edvardsas Demingas (Edvards Deming). Tai jo nuopelnas, kad po karo vėl iškilo Japonija. 1950 metais Demingas nuvyko į Japoniją ir skaitė statistinės proceso kontrolės metodų kursą, kurių idėjos labai paprastos. Tai žmogus, kuris buvo vienas žymiausių kokybės teorijos mokytojų pasaulyje.
Demingas išmokė japonus naudotis statistiniais metodais. Profesorius buvo įsitikinęs, kad statistinis mąstymas gali sukurti naują industrinę erą ir šiuos metodus reikia taikyti kiekvienoje gamybos stadijoje, pradedant žaliavų įsigijimu ir baigiant pirkėjų reakcijos tyrimais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKokybės vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Kokybės vadyba
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis15.12 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Gembickienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuotines kokybes vadyba (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • V. Gembickienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą